Yamaha YZF-R1 (2000)

Vlastník barradek
Vloženo 16.1.2014
Aktualizováno 13.7.2019

Hodně nadčasově udělaná motorka, na to že už jí je 13 let, tak stav je téměř bezchybný a výkon naprosto úžasný.

První dojmy - Když jsem ji kupoval, tak moje testovací jízda byla za deště, takže hodně opatrná. Každopádně po pár výjezdech, kdy jsem se stal jejím šťastným majitelem jsem si říkal "do čeho jsem se to nechal uvrtat". :-D. Brzdy ostré jako břitva a plyn ještě ostřejší. Chce to cit a mozek v hlavě.

Motorku bych doporučil pro - Moto vhodné určitě pro lidi se zkušenostma a hlavně s rozumem. Nesmí se tahat za heft jako na šestce.

Doplňky na motorce - Padáky rutan, laďák RP, nějáké karbonové doplňky a jiné drobnosti.

Po Simsonu jsem jezdil na Yamaze TW 200, která mi dala bezesporu strašně moc zkušeností. V 18 letech jsem přesedlal na SV 650N, která byla škrcená na 25kW. Později jsem to samozřejmě nevydržel, když jsem viděl ostatní na SV jak mi ujíždějí. Takže jsme v garáži se šroubovákem vyměnili sadu na 25kW za originál a to byl potom jiný oheň. Nicméně 2V mě brzy trochu omrzelo (nic proti SV - je s tím užasná sranda), tak jsem si pořídil YZF-R6. Paradní mašinka, točivý čtyřvál, docela malý akorát pro mě...Po nějaké době jsem se začal koukat trošku výš. A bylo to přesně R1. Yamaha je moje srdcovka a tento model se mi vždycky líbil. Takže jsem po dlooouhém hledání narazil na tuhle krásku. Koupena ve velice slušném stavu, zatím žádný závažnější problém. Oproti R6 má tak brutální zátah od nižších otáček a ještě brutálnější ve vyšších. Jak se roztočí tak už ji nikdo nezastaví. Roztočená trojka umí divy, že bych tomu dříve nevěřil. Co se ovladatelnosti týká, tak je to přesně tak, jak se říka: "kam ji pošleš, tam jede". Veškerá hmotnost zmizí při rozjezdu a ovladatelnost včetně brzd je super. Ten bobek vzadu co vypadá jako sedlo je "prý" taky docela v pohodě, ale nevím , ja bych na něm sedět nechtěl. Důležité je, že si spolujezdkyně nestěžuje. Výkon motorky je podle mě docela nevyužitelný. Je sice super vedět, že mam pod sedlem 150 koní, které můžu kdykoliv nakopat do zadku (při předjíždění se hodí) , ale aby se na tom člověk vyřádil, tak takových míst je u nás málo. Je to moje vysněná motorka, takže očekávání byla naplněna, ne-li předčena. ;)

MaikR106
MaikR106 napsal 23.01.14 v 12:03 10b.

je hezká taková westka se jen tak nevidí :) tak hodně zábavi

barradek
barradek napsal 18.01.14 v 13:40

Diky moc všem !! Nezvyklá kombinace to je, pravda .. Ale sluší ji parádně. ;)

Thunder
Thunder napsal 18.01.14 v 08:35 10b.

Pěkná erjedna

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 17.01.14 v 16:36 10b.

Taky jsem vlastnil přesně tenhle model (taky v černé barvě) a opravdu je to super motorka! V téhle úpravě ji to sluší. Takže hodně spokojených km v sedle!

muncinana
muncinana napsal 17.01.14 v 15:52 10b.

Yamaha super barevná kombinace