Yamaha XC/VP 300 Versity (2005)

Vlastník Zedsrs
Vloženo 2.1.2014
Aktualizováno 12.7.2019

velký, rychlý a poměrně spořivý stroj. Docela slušný úložný prostor na drobnosti nebo helmu a i slušné brzdy. Splňuje maximálně mé požadavky.

Motorka koupena od dovoz

První dojmy - Na delší trasy (dálnice, mimo město) ideální společník...větší hmotnost zaručuje stabilitu, ale naopak je trochu na obtíž ve městě. Ani rozměry z ní nedělají žádného sprintera mezi auta do centra velkého města. Já s ním jezdím (pokud počasí dovolí) denně do práce cca 60 km a z toho jedu 1/3 po dálnici. Naprosto ideální...velký kšilt, za který se lehce schovám, rychlost atakující 130km/h a spotřeba do 4l/ 100km.

Motorku bych doporučil pro - Tento skútr doporučuji každému, kdo chce mít slušný výkon, a nevadí mu větší hmotnost...k manipulaci jsou potřeba svaly!!!

Moje požadavky byly jednoduché: skútr s výkonem min. 15KW, velký kšilt proti větru a motor od Minarelli. Dále jsem chtěl značku na kterou seženu náhradní díly, pokud bude potřeba. To vše my nakonec splnila tato Yamaha.
Motor jede velmi dobře a relativně tichý. Jediné co mě troch mrzí jsou brzdy. čekal jsem mnohem účinnější a agresivnější projev, ale domníváme se že to vyřeší jejich renovace (výměna kapaliny a destiček).
Podvozek je poměrně dost měký až skoro styl alá "amerika". pokud jedu po zvlněné okresce, houpu se jak zaoceánský parník, ale opět se může jednat o chybu na tlumičích, na které se chystám letos na jaře.
Ze začátku jsem měl problém s vibracemi, ale ty se mi po dařilo eliminovat kompletní GO všech důležitých částí.

Je prostorný a pohodlný pro řidiče, spolujezdec také najde slušný posed, ale na dlouhé tratě to opravdu pro spolujezdce není.

Yamaha je prodaná. Bohužel jsem musel ze zdravotních důvodů skútr prodat.