renocar_unor

Suzuki GSX 1250 FA (2010)

Vlastník pulp.fiction
Vloženo 28.12.2013
Aktualizováno 29.12.2013

dostatečný výkon, opravdu silný zátah při jakékoliv zařazené rychlosti

Suzuki GSX 650 F: cenově nebyla tak vzdálená, váha téměř stejná, nesrovnatelně menší kroutící moment
Honda CBF 1000: chtěl jsem celokapotu

První dojmy - manipulace s motorkou na místě vyžaduje velkou sílu nebo jistou zkušenost - ideálně obojí :-), první dojmy z jízdy byly nad očekávání dobré, váha motorky se rázem ztratila

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře, který plánuje delší trasy a pro někoho, kdo si chce užít silného zátahu motoru.

Doplňky na motorce - Vrchní i boční kufry od Givi. Vrchní kufr je s brzdovým světlem a dálkovým ovládáním k otevírání. Dálkové ovládání je supr, protože člověk nemusí vytahovat klíče ze zapalování. Pouze si musíte dávat pozor, abyste si klíče nepřibouchli do kufru jak já 50 km od domova Naštěstí mně náhradní klíč přivezl jeden zachránce...

S motorkou mám zatím velmi dobré zkušenosti. Po třech absolvovaných sezónách jsem nemusel řešit žádnou technickou závadu. Člověk si strašně rychle zvykne na úžasný zátah motoru, že vidím obavu časem přestoupit na motorku s menším počtem Nm O výkonu samozřejmě tahle motorka není, protože ten překonávají motorky o polovičním objemu válců. Prostě, kvílení motoru při 12000 otáčkách, aby to trochu jelo, zrovna nemusím. Ale to má asi každý jinak...
Zaměření motorky je především pro delší cestování, ideálně s doplňkovými kufry, které jsem si vloni pořídil. Udivilo mě to, že se s nimi i při vyšší cestovní rychlosti nezměnily jízdní vlastnosti motorky.
Při jízdě v ostrých zatáčkách motorka nemůže konkurovat lehkým strojům a je výrazně znát její hmotnost, až těžkopádnost. To ale není žádné překvapení, prostě tak to tahle motorka má dané.
Není to motorka vhodná na pomalé projížďky městem a častou manipulaci ve ztížených parkovacích prostorech...váha je dost velká a pokud motorku osadíte navíc kufry, není to nic pro křehké dívky.
Brzdy fungují pro můj styl jízdy naprosto dostatečně, motorku bez ABS bych si už nepořídil.
Spotřeba benzínu se pohybuje mezi 5 až 6 l/100 km, takže spokojenost.

McPitt
McPitt napsal 28.11.17 v 14:49 8b.

prosím o přidání do skupiny na FCB ( Suzuki GSX 1250FA, GSF 1250SA / S GSF 1250 NA / N ) v případě Vašeho zájmu. děkuji Patrik

jiřikgsr
jiřikgsr napsal 06.11.15 v 21:51 10b.

dobrý stroj

Tuji
Tuji napsal 29.12.13 v 15:10 10b.

Pěkná motorka a v hezkým stavu. Na cestování může být báječná. Ode mě máš 10 bodů!

Htibro
Htibro napsal 29.12.13 v 08:48 10b.

Nádhera jednoznačně 10b. taky po ní pokukuji