Honda CB 500F (1972)

Vlastník KoldaTL
Vloženo 28.12.2013
Aktualizováno 28.12.2013

Druhý počin naší dilny
Motocykl koupen jako nepojizdy,kompletní generálka motoru a pote upraveno ve stylu "cafe racer"

První dojmy - Motocykl je lehky ,obratny a pěkne se vytáčí do otáček, brzdy jsou dostačující :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny ortodoxní hondaře :-)))

Doplňky na motorce - doplnky spíše odinstalované,je tam jen to co je potřeba pro chod a provoz motocyklu

Motockyl byl vybrán na požadavky zakazníka ktery si ho vybral na zakladě uprav na internetu.
Volba padla na Honda CB500 K1 1972.Motocykl byl dovezen z rakouska jako nepojizdny.Po menších upravách se motor rozhybal aby bylo možno zjistit případné neduhy.Potom byl motor kompletně rozdělán vyčíštěn,přeměřeny veškerá hybné součástky.Dokoupeny a vyměněny chybějíci drobnosti v motoru plus vyměny rozvodových řetězu.
Motor dostal černy nastřik a kompletně se leštili víčka a víka motoru.
Poté započala práce na rámu,ten byl kompletně zbaven veškerých přebytečných držáku,odřezána zadní část .Dokoupen zadní "bobek" elektrika je upravena a baterie a relátka jsou umístěna uvnitř.
Přední část je komplet origo,jen zrepasovaná ,měnili se jen řidítka (ty se válely nějaky pátek v regalu).
Kola mají rozměr 2,15x18 a 2,5x18
Barevná kombinace zvolená černá perlet s kombinací stříbrné.
Vyfuky jsou obaleny paskou a to hlavně z duvodu že byly lehce potukané a porezlé.
Moto má za sebou odjetou sezonu,vše šlape jako hodinky jediná zavada byl regulátor dobíjení,ten se vyměnil a vše funguje na jedničku ))
Na motocyklu je zajímavé svezení už pro uložení stupaček které se nachazí na místě spolujezdce,avšak nijak to neomezuje stroj v jeho mrštnosti
Posudtě sami vysledek
Sepsal jsem to jak si to pamatuju je to přeci jenom nějaky pátek co jsme to stavěli.Motocykl jsem doladil a sám testoval,byl jsem překvapen jak pěkně se to točí a jak mrštny je to v zatáčkách když se to drží v otáčkách )
Jen ty brzdy ale je to moto z roku 1972 takže to je supr ))
Mužu vřele doporučit.
Jinak majitel tohoto stroje staví už další a to z Yamahy SR500 scramblera,tak se nechte překvapit ))
Kolda Wasps culture

kovacsv
kovacsv napsal 14.08.14 v 18:37 10b.

pekná prestavba

véna
véna napsal 17.04.14 v 09:40 10b.

tak tohle to teda jó! 10 bodů

125Marek
125Marek napsal 28.12.13 v 21:14

Nechci být nějaký drzý či zneuctít tvoji práci, ale ten červený předrenovační stav (styl) se mi líbil více

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.12.13 v 12:33 10b.

Velká gratulace
Nádherný kousek
Taky mám podobnou sestřičku od Hondičky ale v orig stavuv
10b