renocar_unor

Honda FMX 650 (2005)

Vlastník Michell
Vloženo 17.12.2013
Aktualizováno 2.12.2014

Rok jsem vybíral tu pravou, nakonec jsem náhodně našel Hondu FMX a začal jsem se o ně zajímat...

První dojmy - Po přechodu z 125 když jsem si jí odvážel domu jsem jsi říkal že je na mně moc těžká a vysoká, nakonec po hodině jízdy už jsem věděl že to byla správná volba.

Doplňky na motorce - Výfuky LeoVince, K&N Filtr, Dynojet stage, Digitální tachometr, Halogenové miniblinkry.

Motorku jsem kupoval začátkem dubna 2013, když jsem konečně dal do kupy svazek Tomášů Garrigue Masaryků. Takže akorát sezóna 2013 otevírala své vrátka.
Vždy jsem chtěl motárda, ale po velmy dlouhých studiích všech možných značek co připadaly v úvahu jsem došel k závěru že na moje každodenní ježdění a roční nájezd okolo 10 000km jak už za školou, prací nebo jen tak ve volném čase pro mně ostrý motárd opravdu není. Nakonec jsem narazil na Hondu, která byla i moje předchozí motorka a zkrátka je to srdcovka s opravdu železným motorem.
FMX sice nepatří mezi nejostřejší motárky, ale na každodenní ježdění po městě je to opravdu skvělí stroj s nádherným zvukem a maximální rychlostí okolo 150km/h opravdu dostačující.. Olej měním po 4000km což mi za tu srandu stojí.
Pokud chcete něco na hraní do města, ale i se sem tam někam podívat a nevadí vám tankovat každých 150 - 200km (dle stylu jízdy na 11litrovou nádrž) měl by patřit tento kousek z Japonska rozhodně mezi vaše favority ve výběru.
Po koupi jí to chce sice trošku vyladit to potvrdí všichni - Laděné výfuky, K&N Filtr, Dynojet a pak už jen maximálně vyměnit tu přední masku, která se mi opravdu hnusila.. Investice se Vám vyplatí a motorka Vám to hýčkání mile ráda vrátí.

Když slyšíme Japonsko vybaví se nám Tokio, ale i hory a drift, který tam vzniknul. To platí i o této jednoválcové hračce když vyjedete z centra velkoměsta. Pravou duši a poslání tohoto Japonce poznáte když se vydáte někam dál, kde se to kroutí více jak na horské dráze.
Nakonec musim říct že není lepší svezení na tomto stroji než v Alpách a podobných destinacích, kde jsem byl na stejné vlně jak ti zmrzlináži, kterých tam byli mraky. Měl jsem nasazeny jednosměsovky a drželi na rozpáleném asfaltu jako by je tam někdo přilepil.
Nakonec například není problém na tomhle městském vozítku za den najet i 850km jako já na trase Grado/Itálie - Praha.. :)

BoBo1
BoBo1 napsal 21.12.13 v 19:18 10b.

Moje řeč. Maska je fajn

Petr_TA
Petr_TA napsal 17.12.13 v 17:16 10b.

Parádní kousek
Ty vejfuky to bude asi rachot
10b