Aprilia Atlantic 500 Sprint (2006)

Vlastník malejpéťa
Vloženo 13.12.2013
Aktualizováno 13.12.2013

Super společník na dojíždění 25km do práce a na víkendové projížďky.

Motorka koupena od soukromá osoba - až po měsíci od koupě a urgencích poslal TP, jinak vše v pořádku

Aprilia Atlantic 200: naskytla se koupě 500 za podobné peníze

První dojmy - Ihned po prvním svezení mi skútr sedl, svižná a pohodlná jízda na mou postavu (193cm a 97kg).Je relativně malý a hbitý do města, dostatečně silný a pohodlný na mimoměstský provoz. Slabinou jsou brzdy a náchylnost na boční vítr. Celkově povedený skútřík.

Motorku bych doporučil pro - Skútr váží 200kg, manipulace na místě je složitější pro drobné postavy.

Doplňky na motorce - kufr kappa, brašny Lojzo

Poté, co jsem se s rodinou domluvil, že koupíme skútr pro tátu a mámě zůstane přes sezónu auto, začal jsem na netu hledat skútříka. Po několika hodinách zkoumání inzercí jsem narazil na model Aprilia Atlantic a zjistil, že v této cenové kategorii je to pro mě jediný pohledný skútr. Po prohlídkách několika kousků dotažených z IT jsem narazil na Atlantica koupeného v ČR, po prvním majiteli , krásném nezničeném stavu a
bylo rozhodnuto.
Na skútru jsem běhěm letošní sezóny vyměnil filtry,olej,chladící kapalinu. Vše po večerech vyčistil a promazal. Bohužel se mi nevyhnul obvyklý problém s regulátorem napětí a tím pádem i nákup nového akumulátoru.
ŘP mám 12let, ale je to moje první "motorka", tak se učím číst provoz za řídítkama a nabírám zkušenosti s jízdou na jednostopém vozidle.Najeto mám 2600km za všech povětrnostních podmínek a jelikož mě ježdění uchvátilo, poohlížím se po velké cestovní motorce. Pokud stroj přes zimu neobměním, nic se neděje a co nejdříve vyrazím na první jarní kilometry. V plánu je delší několikadenní výlet.

Spotřeba 4l/100km, cestovní rychlost 130km/h,maximální 170km/h.
Úložný prostor: dvě helmy pod sedlo, 46L kufr,2x15L boční brašny
Úpravy: nová kontrastní pružina a pružinky spojky mallosi
Servis a úpravy si dělám sám za použití základního nářadí, pouze blokátor variátoru jsem si musel vyrobit za pomoci svářečky.

Pře sezónou plánuju koupit válečky Dr.Pulley, tunnel bag a vyrobit držáky bočních brašen s 10mm kulatiny.

malejpéťa
malejpéťa napsal 29.12.13 v 15:14

Mám integrální helmu,tak to nějak nepociťuju.Pokud jedu 150 a víc,tak se sehnu,ale plexi se mi ohýbá a dotýká helmy

Jéňa69
Jéňa69 napsal 29.12.13 v 13:31

Pěkný, mám taky tento stroj. Na dojíždění do práce pohodlný (40km) a příjemná spotřeba.Nevěřím akorát, že na tebe nefouká přes orig. plexi. Já měřím 182 a trochu fouká.

Milan1963
Milan1963 napsal 14.12.13 v 13:37 10b.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 13.12.13 v 19:03 10b.

suprový maxík gratulejšn