Kawasaki ZX-12R Ninja (2004)

Vlastník mastersuicide
Vloženo 13.12.2013
Aktualizováno 13.12.2013

Někdo hledá motorku kterou vyráběli/í pro něj hrozně dlouho. Já měl to štěstí, že jsem ji již našel... je to Kawa ZX-12R Ninja 2004-2006

První dojmy - Asi půl roku jsem každý den sledoval inzeráty.. ...a najednou se tahle kráska objevila v Norimberku... 22000km, cena 5200E r.v.2004, domluvit dovolenou a hned pro ni;)

Doplňky na motorce - Udělali jsme s kamarádem zámečníkem držák na Navi, co se vloží dovnitř středu na řidítkách a zatáhne šroubem z vrchu.
Laďák Scorpion na origo přírubu, akorát jsme dodělávali držák, takové Sko z nerezu, aby se výfuk moc nepřitahoval k motorce.

Jak jsem již psal - někdo hledá motorku, kterou pro něj vyrobili nebo vyrábějí dlouho. Já měl to štěstí, že po první koupi Kawasaki ZX-12R jsem ji již našel. Je to prostě ještě jedna z větších motorek pro normální lidi - měřím 180cm a vážím 105kg. Nádherný zátah už od 2000 otáček. Člověk pomalu vůbec nemusí sledovat co tam má koplýho za kvalt - jak je to nad 2000, stačí jen zabrat plynem. Mimochodem je to první motorka co jsem měl pod prdelí o které nemůžu říct, že nejede;) Není to nejlehčí drobek a manipulace s ní na místě mi dává trochu zabrat, ale jak se ten kolos rozjede, už je to brnkačka. V táhlejších zatáčkách krásně sedí a na kolínko padá krásně... Jen když jsem jezdil kratší technické zatáčky v Toskánsku, tak jsem byl trochu naštvanej, že je tak těžká a začal jsem přemýšlet o nějaké 750. Vím že GSXR-750 se mi líbila, že byla tak hravá, i když moc nejela - pořád jsem ji musel držet nad 10000 otáček, aby poslouchala na otočení plynu. Ale jak byla lehounká, tak jsem si sní hrál a přehazoval si ji jak papír ze zatáčky do zatáčky. Ale zpátky k ZX-12R. Musím podotknout, že až model C (od roku výroby 2004), má jiné brzdy, imobilizér v klíčku a spoustu takových drobných vychytávek. Třmeny mají v sobě 4 brzdové destičky na jeden kotouč a brzdí o poznání lépe než v předchozím modelu (1999-2001 A, 2002-2003 B). Dávám brzdové desky od firmy AP Racing - poměr cena výkon mi přijde rozumná. Dával jsem i Brembo Sinthar-Metalic směs, ale v ČR jsou drahé. V Itálii jsem je kupoval za 105E na oba kotouče, ale žádný zázrak, prostě normální desky. Kawa obecně trpí na brzdy. Takže při ostřejší jízdě, prostě zvadnou. Nepomůže nic, ani pancířové hadice, ani hydraulická pumpa. Asi slitina kotouče nebo váha motorky vezme za svoje a po 5ti vteřinách, kdy člověk potřebuje na fest zabrzdit, prostě zvadnou. Úsměvné na tom je, že když se řítíte do zatáčky a brzdíte, tak máte strach, že jedete moc rychle. Člověk vezme za brzdu, ještě by brzdil, ale motorka jede dál - takže vyhráváte na brzdy i když se vám strachy svírají půlky :P Nebát se toho kluci a doklopit.
Co se týče gum, jsou předepsané v techničáku 200/50/17. Přijde mi, že je to taková placka, která se k těm krajům musí nutit. Dřív jsem obouval 195/65/17, ale to byl zase takový velký balón. Nakonec jsem se našel na 200/55/17. Řekl bych, že motorce sedí nejlíp. Vím, že kluci obouvali i 190/55/17 a byli spokojení, ale mě moc nesedly.
Motorka nakonec skončila v autě německého turisty v Itálii. Už jsme s baťůžkem dojížděli do Merána a já přemýšlel, kde v Laně si dám kafíčko a při předjíždění kolony, se z parkoviště objevil německý turista asi 5 metrů přede mnou a něšlo s tím už nic dělat... Tak to byla moje druhá ZX-12R, které jsem si užil celé 2 měsíce;) O třetí ani psát nebudu, tam mi bouchl motor. Až dojedu se čtvrtou, tak pak zas o ní něco napíšu...

Dan-zx12r
Dan-zx12r napsal 16.02.14 v 15:05

ta celá celá černá je nejkrásnější, teď si jí stavím a vypadá ještě líp než černozlatá...bude to pěknej mazel...každopádně tý Tvojí je veliká škoda, těchle novějších zx12r (s radiálama) je strašně málo...hodně šťastných kilometrů bez nehod!!!

BadRX
BadRX napsal 05.01.14 v 11:51

no, škoda jí :´-

iphoneman
iphoneman napsal 26.12.13 v 18:33

Videl som v akcii tento stroj...na dvojke 200km/h po zadnom!!!MASAKER

Petr_TA
Petr_TA napsal 20.12.13 v 07:51 10b.

Gratulace
Pekelnej stroj
10b

brrrgh
brrrgh napsal 16.12.13 v 15:32 10b.

Supr!!!