Triumph Tiger 955i (2001)

Vlastník Rozzi75
Vloženo 12.12.2013
Aktualizováno 9.8.2017

Středně velké cestovní enduro pohodlné na silnici i zvládne lehčí off-road

Honda XRV 750 Africa Twin: Ročníky po roce 2000 si drží cenu víc než stál Tiger
Aprilia ETV 1000 Caponord: Rozhodla cena

První dojmy - oproti bejvalkám jede o dost víc i víc váží, ale vyhovuje mi. Na cestování super motorka,je pohledná :-) moc nežere,dost uveze a poslouchá. Prostě mi padla do ruky a sem rád že sem do ní šel i když sem dost váhal

Doplňky na motorce - Zatim jen provizorní padáky,přídavná světla,voltmetr,laděný výfuk Remus a jeden kufr

Sháněl sem pořád Afriku, moc se mi líbila a líbí. Ale furt si držej cenu potvory.
Pak sem začal koukat na " podobné" moto a jednou mi kamarád poslal odkaz na inzerát na Triumpha. Co že?? Hm ty neznám, nějaký anglán,dyť sem to tu na silnici nikdy nepotkal, prej budou drahý díly a tak různě. Po nějakém čase a slídění po netu sem si řekl ,za zkoušku nic nedám a cca 60km cesta,se na ní zajet podívat taky né.
Po svezení nějakým km říkám beru...Vezu jí domů
Kupoval sem ji v srpnu 2012 tak máme za sebou jeden a půl sezony a cca 13000 km.
Ve směs spokojenost na moje nároky. Jezdím teprve pátou sezonu tak že žádná sláva.
No prostě jízda super,pohodlí motor táhne a je mu jedno kolik má otáček,brzdy ok.
Výška zadku se dá upravit a tlumič taky. Pohodlí spolujezdce nemůžu moc posoudit ale baťůžek si zatim moc nestěžoval. Ovladatelnost aspoň za mě paráda a to i ve dvou a bagáží. Trochu horší je manipulace na místě přece jenom to pak nějaký kilo má.
Byly na tom Anakee2 a něco měly za sebou a mě vydržely dalších asi 12 tisíc. Teď
sem obul Mitas 07 a sluší jí to. Sice na silnici to už nebude ono, ale polňačka na
Anakee nic moc
Dělal sem relé dobíjení,lamely,svíčky,gufero na vyvažovací hřídeli,filtry,olej. Trochu mě zlobilo chlazení a po všech různejch tyjátrech to dopadlo tak, že to dělalo jen tlakové víčko.
Díly beru v Praze DK racing a žádnej problém. Klasiku jako filtry,destičky atd na netu a ceny srovnatelný asi s jakoukoli jinou moto.
Je to spíš cestovní pohodlný rychlý enduro ale dá se jet všude.

radek89
radek89 napsal 19.12.16 v 21:01 8b.

To je krásná moto s těmi kufry

napalm
napalm napsal 29.08.16 v 18:35 10b.

Krásnej kousek :) ale jen musím podotknout :) terén jedině na anakeenech :) Motardová dráha projeta na vybornou a drzelo to i na pisecku :)

wsbk
wsbk napsal 14.01.16 v 09:40 10b.

Sete
Sete napsal 13.01.15 v 21:22 10b.

Pěkný Tigřík

krysoid
krysoid napsal 08.01.15 v 11:50

Sice jsem ho bohužel nikdy nevlastnil,ale je to moje srdcovka(v té době sem neměl tolik peněz abych si ho koupil a teď sedlám jinou kategorii)10b...není hezčí motorky,dobrej popis