Yuki GY3 125 ST/SM (2004)

Vlastník majsner
Vloženo 7.9.2004
Aktualizováno 16.9.2013

Yuki 125 Enduro GY-2 zelené barvy. Moje první větší motorka po pionýrovi a vypůjčeném Simsonovi. Motorku jsem koupil novou v roce 2004, po koupi Transalpa jsme si ji nechali pro kratší vyjížďky.

Motorka koupena od MALEC (Velké Meziříčí) - Výborná spolupráce při reklamacích, pomohl s nákupem náhradních dílů (i když jsem si je později už kupoval sám a většinou i vyměňoval), nakupuji u něj i další materiál (kapaliny, lanka).

Hartford VR 125: Vyšší cena
Hartford VR 125: důvod neuveden

První dojmy - Po přechodu z pionýra to byla velká změna. Motorka už vážně vypadala jako motorka, byla zas o něco těžší a s vyšším výkonem. Na naučení a na menší projíždky po okolí ideální stroj s levnými náhradními díly a poměrně snadnou údržbou. Za cenu 50 000 jsem měl fungl novou motorku s tříletou zárukou, kdy všechny problémy v rámci záruky vychytal prodejce a já jsem prováděl jen běžnou údržbu. Po skončení záruky potíže přestaly, stačilo vlastně jen lít benzín, měnit olej a jezdit.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je super pro začátečníky, pro rybáře nebo i do práce, na houby atd. Spotřeba se i po 8 letech drží na 3-3,5 litrech/100 km.

Doplňky na motorce - Pouze plácačky na páčkách.

Zkušenosti:

-vyskytly se nějaké problémy se zadní žárovkou (vypalovala se)
-prodejce dal do obvodu se zadním světlem odpor, čímž se problém vyřešil

-nevydržel svár bočního stojanu - opraveno převařením

-za jízdy se ozývají zvláštní zvuky (vrzání gumy pod nádrží,vibrace stupaček,masky), vibrace pocítí osobně hlavně spolujezdec

-praskání drátů z výpletu zadního kola, někteří vyřešili přepletením kola silnějšími dráty, já zatím dráty měním dle potřeby, ale asi nechám přeplést taky

-praskla brzdová pakna - vyměněno za novu v rámci záruky

-výměna tachometru, který ukazoval nižší rychlost, než byla skutečná, v záruce vyměněno

-zlomená startovačka - vyměněna v rámci záruky

-výměna zadních tlumičů v rámci záruky

-výměna cdi v rámci záruky (po delší jízdě motorka chcípla a nastartovat se dala zase po vychladnutí)

- v roce 2012 výměna řetězové sady

Standardní pneumatiky za moc nestály stejně tak jako některé sváry (boční stojan, držák plastů). Pod sedačku se moc věcí nevejde (nacpal jsem tam pouze lékárničku),ale do bočního kastlýku se vejde základní nářadí a všechny náhradní žárovky. Samotné originální nářadí je spíš hračka (hlavně šroubovák, který se protáčí).

Po vychytání všech much motorka již funguje bez problémů.

Cesty: Podnikal jsem s ní jen kratší vyjížďky (cca do 100 km za cestu), rád jezdím po Českomoravské vysočině. 22.5.2005 - 4000 km (skoro bez nehody).

crapper
crapper napsal 12.05.08 v 21:12

Ježiš ještě že jsem dal na rady všech a nekoupil to ani za dobrou cenu kterou mi to nabízeli

majsner
majsner napsal 12.05.07 v 22:37

To je u téhle Yuki celkem běžné. Když je motorka studená, tak chcípá. Před nastartováním drž naplno sytič, nastartuj a pořád drž sytič. Někdy je potřeba třeba i popotahovat chvilku za plyn, aby to nechcíplo. Po chvíli povol sytič cca na polovinu a po další chvíli úplně pusť. Já s motorkou vyjíždím až když je válec alespoň trochu teplej (nejpozději cca po 5 minutách).<br />
Letos jsem s ní jezdil i v zimě, takže přesně tohle jsem musel dělat každej den.<br />
Třeba v létě s tím tolik problém není, tehdy to stačí jen mírně zahřát, ale jakmile je zima a motorka delší dobu stojí, musíš si tohle přetrpět.<br />
<br />
Mimochodem letos kupuji novo zadní pneumatiku. Ta stará vydržela asi 9000 Km a teď už má dost sjetej vzorek. Na to, že jezdila většinou po silnici, podle mě vydržela celkem dost.<br />
Teď jsem koupil plášť bez špuntů.

napsal 02.05.07 v 13:06

Zdravim mam problem nedavno sem koupil yuki 125 GY-2 a mam pro blem pri studenym startu ji vzdy nakopnu ale jak na neutral mi chcipne kdyz se lae rozjedu a zahreje se motor je vse ok (motorka je starsi ale v zaruce r.v.2005) prosim poradte nemam moc zkušeností

majsner
majsner napsal 26.03.07 v 02:13

Pokud ji máš ještě v záruce, tak určitě ihned reklamovat. Já osobně takhle vyreklamoval hromadu věcí (viz profil).<br />
Co se ale týká zadní žárovky - nejdřív bych zkusil silnější žárovku. Když to nepomůže, tak to může bejt hromada různejch příčin. Mě osobně se problém vyřešil opravou kontaktu na baterce a výměnou pojistkový skřínky (samozřejmě taky vyreklamováno). Od té doby se žárovka nevypaluje.<br />
Pokud už ji v záruce nemáš, tak doporučuju zajít na www.yukimoto.cz, tam se zaregistrovat a objednat si potřebný náhradní díly. Pokud budeš registrovanej, měla by tam bejt nějaká sleva na ty díly.<br />
Pokud bys měl nějaký další dotazy, napiš třeba přes icq.

napsal 24.03.07 v 23:45

čus borci, mám menší problém mám yuki gy2 a začali měpraskat šrouby na rozetě, praskají mi žárovky v zadnim světle a popraskali mi špice na zadním kole! Nevíte jak tyto problémy vyřešit???