renocar_unor

Triumph Street Triple (2008)

Vlastník Miky600
Vloženo 4.12.2013
Aktualizováno 4.12.2013

Anglický chuligán!
Buď sa zamiluješ na prvý pohľad, alebo sa ti hnusí, nič medzi tym neexistuje!

Slohy mi nikdy veľmi nešli, tak buďte kumne zhovievaví

První dojmy - motor, motor a ešte raz motor...

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná podľa mňa od začiatočníka až po skúseneho jazdca.

Doplňky na motorce - Čo sa týka doplnkov tak Trumpiňo bol cukrík. Mal som tam Prednú masku, klyn pod motor, krátke race pačky vo farbe, padáky, ladené koncvoky Arrow Triumph Slip-On, držiak spolujazdca.

Prečo som si vybral tento stroj? Ešte za čias keď som mal 18 a jazdil som Kawu Z 750 25kW pri jednej jazde šlo oproti mne nejaké "čudo" keď sme sa míňali zistil som, že to bol Triumph Street Triple a bolo rozhodnuté, láska na prvý pohľad a padlo rozhodnutie, že raz chcem vlastniť tento motocykel. V živote to tak chodí, že sny si treba plniť a v roku 2011 sa sen stal skutočnosťou.

Jazda:
Veľká spokojnosť motorka mi hneď padla do ruky, cítil som sa na nej akoby to Angláni urobili presne premňa

Motor:
Štvordobý kvapalinou chladený radový trojvalec. Popíšem to v krátkosti asi takto, kto skúsil vie, kto neskúsil mal by to čím skôr napraviť - vyskúšal som veľa 600vkových naháčav, či už 4-válcov alebo 2-válcov, ale toto? Toto je TOP!

Brzdy:
Postačujúce, nevyskúšal som okruh, takže neviem to posúdiť z tejto stránky, ale čo sa týka rýchlych jázd na okreskách postačujúce. Čo je bonus už v základe sú montované pancierové hadice.

Podvozok:
Predchadzajúci majiteľ jazdil asi viac cestovnejšie, takže zadok bol nastavený dosť mäkko to som hneď pritvrdil na max. Predné tlmiče bohužial bez možnosti nastavenia. Nepovažujem sa za nenormálneho strelca, ale predok som začal neskôr pociťovať, možno by pomohlo naliať hustejší olej, alebo vymeniť predok s Rkového modelu.

Ovladateľnosť
Pamätáte si keď ste ešte jazdievali na bicykli? Tak toto je trošku silnejší "bicykel", jazda je uvoľnená, motorka ide tam kam sa pozriete, jednoducho a bez protestovania. Dať to na koleno žiadny problém, myslím, že vhodna aj pre začiatočníka vzhľadom na takú ovladateľnosť. Zákruty to je to kde je Triumph doma, kvalitný asfalt a cítite sa úžastne. No pri rýchlych a tiahlých zákrutach bolo cítiť trochu neistotu, myslím, že to bude aj kvôly malej váhe motocyklu.

Spolujazdec
Sedlo je jednodielne vyzerá byť pohodlné, párkrat som previezol nejaké žienky no premňa skôr utrpenie, kedže celú váhu pri brzdení som držal na rukách, no nemôžem to zhodnotiť objektívne, neboli to žiadne motorkárky.

Spotreba
Ale veď ono to nič nežerie haha, priemerná spotreba, myslím tým okresky a vkuse nakladanie za litrovými a šestovkovými superšportami 6,2L/100km podľa palubného počítača. Pri cestovnom tempe do 140km/h som dokázal spraviť spotrebu 4,9L/100km. Fakt spotreba je nádherna a to som mal ešte ladené koncovky Arrow Triumph Slip-On. Zo seriovkami vraj ešte nižšia.

Poruchy
Za cca 2 roky ŽIADNA. Možno pre niektorých podivuhodné, no ale je to tak, Triumph šiel zo spoľahlivosťou hore a je to na rovnakej úrovni ako Japonské motocykle.

Prekvapenie?
U Vás bratoch Čechov už to asi nieje také citeľné, no na Slovensku som sa stretával s veľa ľudmi a aj motorkármi či "motorkármi"? ktorý absolútne nepoznali túto značku, čo som bol veľmi prevapený a aj sklamaný...

Trumpiňo 18.8.2013 predaný, no občas mi fakt príde smutno za ním, viem, že toto je značka ktorú budem ešte vlastniť, no chcelo by to vyskúšať Speed Triple ale na tento si finančne ešte budem musieť počkať.

Wejcee
Wejcee napsal 13.07.17 v 12:52

paráda

Pavel675
Pavel675 napsal 12.09.14 v 16:42

Ano, je Top

nebrzdit
nebrzdit napsal 18.05.14 v 20:42 10b.

moc hezký

RoumenS
RoumenS napsal 15.03.14 v 15:23 10b.

Zelená bestie z Englandu

Maxim
Maxim napsal 04.12.13 v 20:34 10b.

super 10!