Yamaha FZ8 N/S (2011)

Vlastník rikyfz8
Vloženo 24.11.2013
Aktualizováno 24.11.2013

Super univerzální stroj na běžné ježdění. Dobře jde od spodu. Od 6 tis znatelný nárůst výkonu. Super posaz. Po dvou letech a 18 tkm naprostá spokojenost.

Motorka koupena od FIRMA:Y Moto Praha (Praha 4-Braník) - Super

První dojmy - První dojmy dobré. Mašina mi hned padla do ruky. Kdysi jsem jezdil Jawu 350 634. Myslím, že po dlouhé pauze kdy jsem nejezdil je mašina zvládnutelná. Žádné záludnosti.

Motorku bych doporučil pro - Dá se na ní dobře naučit ale doporučuji nějakou předchozí zkušenost. Já za mlada jezdil Jawu 350 :-)

Doplňky na motorce - Laďák ixil, držák RZ Proobikes. Ještě budou nové blinkry a asi i černé zadní led světlo.

Původně jsem uvažoval o XJ 6. Prodejce mě přesvědčil na tuto "dospělejší" mašinu. Po dvou letech rozhodně nelituji a v duchu mu blahořečím.
Mám najeto 18 tkm a zatím žádný sebemenší problém.
V sezóně jezdím i třikrát týdně z jižních Čech do Prahy (cca 230 km denně) a žádný problém. "Příjemná" cestovní rychlost od 100 km/h do 160 km/h i vsedě. Kapotáž funguje výborně. Jezdím svižně ale ne na "krev" a spotřeba od 5 do 6 l.
Jediné co se mi na FZ 8 nelíbí je lauf. Tak jsem tam dal IXIL, který je za rozumnou cenu (oproti např. AKRAPU). Zvuk fantastický, zejména při podřazení nebo ubrání plynu - to chrochtání, prskání a střelba dělají z jízdy ještě větší zábavu . To vše samozřejmě bez db killeru.
Dá se na tom jet dobře i ve dvou s bagáží. Ale není to samozřejmě klasický cesťák.
Osobně si na ní nejvíc užívám táhlé rychlé zatáčky, které se dají projet rozhodně rychleji než s Oktávkou . Pozor na tendenci ke "stavění" při brždění v rychlé zatáčce. Ale to bude asi taky použitými pneu na předku
Celkově bych řekl, že je to povedené moto pro univerzální použití bez extrémů (jak sportovních, tak cestovatelských). Na to jsou určeny jiné stroje.

context
context napsal 15.05.14 v 17:10 10b.

pěkná tak ať slouží a přejí hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu, ta nám nějak letos nepřeje

Devil007
Devil007 napsal 11.02.14 v 21:42 10b.

Moc pěkná mašina v super barevné kombinaci a IXIL tomu bude dávat grády

Slavomil_84
Slavomil_84 napsal 30.01.14 v 17:45 10b.

jakožto bejvalej fazerák mi nezbývá nic jiného nž dát deset bodů a jen chválit!!

BadRX
BadRX napsal 03.01.14 v 11:09

pěknej stroj!

Petr_TA
Petr_TA napsal 17.12.13 v 15:11 10b.

Moooc pěknej kousek
10b