Honda CBF 500 (2004)

Vlastník sili
Vloženo 24.11.2013
Aktualizováno 16.4.2014

Dve kolesá, dva valce, dve brzdy, šesť kvaltov, osem ventilov a jeden začínajúci motorkár. Jo, a modrá farba :)

Honda CB 500F: Cena. Vykon (35kW).

První dojmy - Prvá jazda bola paráda. November, vonku 5 stupňov, cesty mokré od včerajšieho dažda. Dezén na pneumatikách žiaden. Divil som sa, že motorka nedostala lowsidera ked stála na bočnom stojane. Do zákrut mi to vobec nešlo, mal som strach hlavne kvôli zadnej gume. Posed prirodzený, motorka na prvý šup padne väčšine ľudí do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Kazdemu :)

Doplňky na motorce - No name padacie protektory, plexi Puig Vision, top case Givi, 12V zásuvka, držiak GPS.

Pôvodne som chcel CB 500 F/X (2013), ale cena nepustila. Jazdenky neexistujú a nová stojí moc na to, že ju o rok predám.

Motorku som vždy chcel, len som na to po 18 narodeninách na 10 rokov zabudol. Spomenul som si, až ked si motorku kúpil otec. Takže rýchlo tretí krát do autoškoly a po večeroch pozerať inzeráty.

Túto krásku som našiel náhodou (ani som nevedel, že sa CBF robila ako 500) asi po mesiaci. Nejasný pôvod (dovoz z ČR, ale tam bola tiež dovezená asi z Talianska), serviska žiadna, počet majiteľov neznámy. Bola len 6 km od domu rodičov, tak som poslal otca na obhliadku už len zo zvedavosti. O dva dni som ju mal doma.

Motor - Je tam.
Moc ho nevidieť. Rozmerovo aj pocitovo je to dospelá veľká motorka, preto je aj motorový priestor rozmerný. Štvorvalec v CBF 600 vypĺňa priestor o poznanie krajšie.
Do 7000 ot/min. skapal pes. Rozhodne neodporúčam akýkoľvek predbiehaci manéver pod touto hranicou. Od 7000 rpm po obmedzovač mi robí úsmev na tvári.
Spotrebu neriešim. Kto áno, mal by predať motorku a kúpiť si bicykel. Ten jazdí zadarmo.

Prevodovka.
Prechod 1 - 2 vo vysokých otáčkach hlučný. Veľmi hlučný. Ostatné kvalty OK.

Brzdy.
Neviem prečo má v predu len jeden kotúč. Rám je totožný s CBF 600, kde sú dva. Takže všetká príprava tam je, len ho stačilo namontovať a zapojiť.
Nástup je veľmi vlažný a pri prudkom brzdení dvoma prstami je treba silu. Prekvápko je ABS na 500 ccm motorke z roku 2004. Už mi raz zarazilo šmyk zadného kolesa na mokrej ceste. Je dobré vedieť, že tam je.

Podvozok.
Nemám výhrady. Akurát pri prejazde zákrutou s nerovnostami sa mi motorka zdá veľmi nervózna.

Servis.
S motorkou sa do servisu predsa nechodí :).
Bežný servis sa dá bez problémov zvládnuť doma.