Jawa 90 Cross/Trail (1968)

Vlastník Aciaci12
Vloženo 21.11.2013
Aktualizováno 21.11.2013

Jsem majitelem jawa 90 Cross od 15.01.1969,která byla vyrobena v roce 1968 (18.12.1968).Koupil jsem si ji v Praze a jsem první majitel,mám účtenku,záruční list,je to možná unikát.Jawička je ve stavu dle foto.Na číslech,plně funkční.

Motorka koupena od jiný prodejce

První dojmy - Je to motorka pro mladé lidi (jako já - je mi 63let),kteří mají vstah k retro.Jezdí se na ní skvěle.Trochu je hlučná,ale stále je živá,prúchodnost terénem vynikající.Druhý spolujezdec si musí zvyknout na rozpálený výfuk a najít si polohu levé nohy.

Motorku bych doporučil pro - Zběratelským "fainšmekrúm"

V čase,kdy jsem jako mladý kluk toužil po motorce byli k dostání pouze Pionýři a to bolo málo pro jízdy s přáteli po krásách okolí.Když začali vyrábět J-90 tak to byla láska na první pohled.Zbíral jsem informace,fotografie v novinách a chodil na brigády,jen abych si na ni našetŕil.Když jsem si ji koupil zdálo si mi,že jsem král - tak nádherná byla - a je dodnes. Jezdila vždy dobře,bál jsem se pouze deště,protože voda stříkala na indučku a skratovala.Další bolest byla startování.Chtělo to dobře nastavit předzápal a mít trpělivost.To se časem naučí každý a tak i já jsem si našel "fígle".Múj dospělý syn tvrdí,že na 90-tce umí jezdit jej táta a jenom jemu(jako mně) chytne bez problémú.

relikwrc
relikwrc napsal 13.05.16 v 19:04 10b.

Tohle je můj vzor,chlavně supr sladěné barevně,je to pro mě inspirace a výzva

K10rny
K10rny napsal 16.11.15 v 22:46 1b.

Je krásna, máte aj nejaké foto počas priebehu renovacii ??

Patrik90
Patrik90 napsal 13.02.14 v 11:06

Moc hezký stroj jen ať to jezdí !!! Tké děkuji za komentáře k mojí devadesátce. Si ani nezaslouží

JAWA95
JAWA95 napsal 22.12.13 v 16:32

Krásna mašina! Mal som česť sa na takej povozit a fakt super stroj

WEN52
WEN52 napsal 10.12.13 v 22:02 10b.

Moc pěkná motorka,kdysi se mi taky líbila.Dobře jsi udělal,že jsi si ji nechal do dneška.