Yamaha YZF-R1 (2008)

Vlastník venakucera
Vloženo 20.11.2013
Aktualizováno 15.3.2015

Čistokrevná okruhovka - bez papírů, bez světel, s lamináty a velkým stádem plnokrevníků.

První dojmy - Šla velmi ochotně do zatáček.. svižná. Brzdy stojí za prd. Letí jako blázen :-)

Motorku bych doporučil pro - ..no pro okruháře :-)

Doplňky na motorce - kompletní výfukový systém Akrapovič, BMC filtr, jednotka YEC, rychlořazení, antihoping, předek catrige Ohlins, zadek TTX Ohlins, přepáčko, padáky, karbony atp.

Na 1198S jsem finančně nedosáhl a tohle byla varianta bez zadlužení. V souvislosti s tím mě lákalo poznat, jaké to je jezdit na čtyrválci. Bude to má první opravdová zkušenost se 4válcem a zároveň i s rejží ...a hned s takovým přídělem koní... to bude prča Jsem zvědavý, jestli mě to chytne... "bojím" se toho neustálého přeřazování a absence motorové brzdy.

7. 8. 2014
Tak to nakonec dopadlo tak, že jsem si těsně před začátkem sezóny zlomil kotník a ještě si musel hledat novou práci. Čili mé první ježdění (a taky jediné v roce 2014) bylo až začátkem Srpna.
Během těch pěti volných jízd na mosteckém dromu jsem poznal, že motorka má výkonu požehnaně (na zadním kole něco málo přes 190 koní), ale že s ním neumím naložit. Jednak jsem byl nevyježděný, pak jsem zdaleka nebyl fit po fyzické stránce - kotník a dotřetice jsem to neuměl se čtyrválcem.
Po tomto dni na okruhu jsem přemýšlel, zda si R1 nechat a přizpůsobit se jí, ale došel jsem k závěru, že si na čtyrválec zvykat nechci a že ani nemám potřebu mít takhle výkonnou motorku. Abych mohl jezdit vpředu startovního pole, musel bych na okruhu trávit daleko více času trénováním, a k tomu mi chybí hlavně peníze.

1. 10. 2014
R1 šla tedy do světa a já vím, že nic jiného než dvouválec už nechci. Asi nechci ani nic jiného než DUCATI ...ale uvidím, třeba mě KTMka něčím přesvědčí.
Rok 2015 na okruhu asi vynechám a dám si trochu do pucu své SSko.