Honda VTX 1300 (2007)

Vlastník Tony83
Vloženo 13.11.2013
Aktualizováno 30.3.2014

Táto Honda je moja prvá motorka v živote. Počkal som si na ňu až kým som nemal našetrených dostatok peňazí. :)

Motorka koupena od pani Iva z Hradce Králové - 100% spokojnosť

Yamaha XVS 1300A Midnight Star: Dizajn a trošku vyššia cena. Honda VTX 1300 je jednoducho moja \"láska\" na prvý pohľad. :)
Yamaha FZ6 N: Chopper je chopper. :)

První dojmy - Prvé dojmy sú ťažko opísateľné. Dlhé roky som sníval o tejto motorke a zrazu nastal okamih kedy som ju vlastnil a mohol sa na nej previezť. Klepal som sa ešte asi deň po prvej jazde na parkovisku (moto začiatočník). Niekoľkokrát mi aj zdochla, stihol som ju aj oprieť o zem (pri rýchlosti 3,5km/h :)). Na moju výšku 188cm bolo prvé posadenie sa na ňu viac než pohodlné.

Motorku bych doporučil pro - Túto motorku odporúčam pohoďákom, ktorí si radi vychutnávajú dlhšie trasy, ktorí netrpia komplexom nadradenosti a zdravia aj skútristov :))

Doplňky na motorce - brašne, plexi, padáky, digitálny tachometer

Na mojej Honde som tento rok najazdil cca 5000km a moje postrehy sú nasledovné:

- je to cruiser, doslova žerie kilometre na diaľniciach a cestách vyššej kvality :))
- je veľmi pohodlná a stabilná, vyhovuje jej rýchlosť okolo 90-120 km/h, kedy mám zaradený piaty stupeň a o nič sa nestarám,
- plexy pri rýchlosti nad 100 km/h nutnosť,
- má silný ťah, aj naložená neodvráva a pekne akceleruje, samozrejme motor musí mať optimálnu teplotu a ja sa nesmiem báť jej poriadne naložiť :))
- negatívum by som videl jej váhu, ktorá sa prejaví najmä pri brzdení, v ostrejších zákrutách a samozrejme manipulácia na mieste, kedy ma už aj museli ťahať, aby som vycúval :))
- podvozok má dosť nízko preto musím dávať dosť veľký pozor, aby som ním neškrtol o zem,
- približná spotreba je 5,3l až nekonečno podľa toho ako je naložená, podľa dynamickej jazdy, poveternostných podmienok a tak podobne,
- servis, zatiaľ iba výmena oleja v kardane, čo ma vyšlo na cca 9€,
- poruchy zatiaľ žiadne, občas sa stane, že nejde zaradiť rýchlosť z neutrálu, ale ževraj je to tak štandardom...

NakedJany
NakedJany napsal 14.11.13 v 22:49

Super, pekne si to vychytal :)

Tony83
Tony83 napsal 14.11.13 v 21:46

Čaute chlapi! Ďakujem za Vaše skvelé komentáre. Už sa neviem dočkať novej sezóny. Na moju Hondu ešte plánujem nahodiť custom paint niečo v duchu "hard candy", ale zároveň, nech to nie je disco voz. :)) Vám všetkým veľa pohodových kilometrov na Vašich mašinkách a lacný benzín.

Boža
Boža napsal 14.11.13 v 20:19 10b.

Kamarád ji má a je to skvělý cruiser paráda přeji pohodu na cestách dávám 10 bodů

Zdenda81
Zdenda81 napsal 14.11.13 v 18:51 10b.

Moc pěkná lokomotiva. Přeju spoustu úžasných kilometrů.

Kapustnak85
Kapustnak85 napsal 14.11.13 v 17:20 10b.

dobrá voľba perfektná mašina sám som jednu takú vlastnil... dodnes mi je za ňou lúto ináč prajem veľa šťastných km...