Honda CB 500 (1997)

Vlastník NakedJany
Vloženo 13.11.2013
Aktualizováno 23.6.2014

Skvely spoločnik na uživanie si slobody na plny plyn.

První dojmy - Prvý dojem z jazdy mal za nasledok moj neustály úsmev na tvári. Paci sa mi keď sa ručička otáčkomera dostane nad 7000 otáčok. Na druhú stranu musím, ale povedať, že brzdy niesu prave najvydarenejsie.

Motorku bych doporučil pro - Hondu CB 500 Vrelo odporúčam každému začiatočníkovi pre svoju spoľahlivosť a každej dáme pre svoju ovladateľnosť a manévrovateľnosť.

Doplňky na motorce - Motorku som kúpil s upraveným svetlom Eagle Eye. Chcel som tam dať ale povodne. Nikde som ho nevedel zohnať tak som nahodil svetlo z Jawy :D. Mam tiez vymeniené riadidlá a smerovky.

Hondu CB 500 mi poradil kamarát. Je to ziva motorka s krásnym zvukom, tvrdil. A mal pravdu. Krátko po našom rozhovore som tuto mašinu našiel na internete za skvelú cenu a priamo z mesta kde bývam. Ked ju predchádzajúci majiteľ vybral z garáže, hneď sme si padli do oka.
V stave akú som ju kúpil ma hneď zaujal zvuk. Výfuky mala pôvodné, avšak ten zvuk neznel továrensky. Po čase sme v dielni zistili, že výfuk už bol po "tuningovany". Boli v nom navŕtané diery zakryté kusom plechu, boli ale dosť malé. Preto tomu zvuku niečo chýbalo. neostávalo nič iné len ich rozšíriť. Teraz už sa ozýva ten krásny bublavý zvuk pri podradení.
Vzhľadom na to, že som motorku kúpil niekedy v polke sezóny som na nej najazdil len niečo okolo 5000 km. Musím však povedať, že zatial som nemal žiadné technické problémy. Motorka na svoj vek aj najazdené kilometre je v perfektnom stave a dá sa na ňu spoľahnúť. jednoducho HONDA - čo dodať :).
Na motorke sa dá jazdiť kľudným tempom okolo 4000 otáčok. Dvojka, trojka po meste - len si vychutnávať bezstarostnú jazdu. Ak, ale zatúžite po troške vzrušenia stačí držať otáčky pri 6000, nad 7000 začína zábava. Motorka vtedy krásne akceleruje. Najrýchlejšie 170 km/h a ešte by čo to potiahla :).
S motorkou sa dá aj výborne manévrovať a aj naklápať. Aj so spolujazdkyňou ;).
Jedine co by som na nej vymenil sú brzdy. Povedal by som, že by mohli byť aj silnejšie. 1 kotúč v predu niekedy nestačí. Párkrat sa mi stalo, že som prebehol pomedzi auta na nečakanú červenú ked som to už nestíhal ubrzdiť. Na mojej motorke mám pôvodné brzdy Nissin. Netreba to brať ako prekážku, je to dobrá skúsenosť. treba len dávať poriadny pozor na vozovke a viac predvídať. (najmä okolo semafórov :D).
Chcel by som oceniť hlavne sedadlo. Je veľmi pohodlné a dá sa v ňom sedieť hodiny bez ujmy. Celá jazda je veľmi pohodlná po všetkých stránkach. Budíky su krásne priehľadné. Riadidlá mam iné, už od predchádzajúceho majiteľa, neviem preto posúdiť tie povodné, ale tieto sú dosť dobré. Dobre sedia v rukách.
Za zmienku stojí aj brzdová páčka. Zase sa tu predvádza japonská kvalita. Po jednom páde som ju ohol do pravého uhlu. vyzerá teraz ako hák :D. Bol som prekvapený že sa nezlomila. Skúsim ju ešte vyrovnať, ale pochybujem, že zvládne aj toto :).

Motorka je dobrá aj na cestovanie, cez 1 víkend som s kamarátmi spravil cca 1300 km. Prešov-Budapešť-Balatón-Viedeň-Bratislava-Prešov. Vzhľadom na to, že kamoši maju 1300 a 900 ccm som pod 6000 otáčok len málo kedy išiel. A aj napriek tomu vyšla spotreba zhruba na 4 - 4,5l. 300km bez rezervy a ešte by niečo potiahla. Cestuje sa s nou dobre pokiaľ sa, ale vyhýbate diaľnici. Maximálne som vydrzal na dialnici 80 km. Potom Vás už z tých turbelencií poriadne bolia uši. Aj napriek tomu by som si ju s radosťou zobral na dalšiu cestu.

Hondu CB 500 Vrelo odporúčam každému začiatočníkovi pre svoju spoľahlivosť a každej dáme pre svoju ovladateľnosť a manévrovateľnosť. Rád poskytnem akékoľvek ďalšie info ohľadom motorky. stačí len napísať :)

Crvčko
Crvčko napsal 08.01.15 v 14:09 10b.

Není nad Hondu Hodně šťastných najetých kilometrů!!!

NakedJany
NakedJany napsal 17.11.13 v 16:15

S budikmi som nemal nikdy ziaden problem. Vsetko co potrebujem z nich rýchlo vyčítam. Planujem na jar kupit novu motorku a tiez uvazujem nad hornetom

hycomat
hycomat napsal 16.11.13 v 17:58

Motorka pekná,mal som CB650,teraz mám CBHornet.Ale si si istý,že máš budíky PRIEHĽADNÉ?

NakedJany
NakedJany napsal 13.11.13 v 20:51

Vdaka za komentar aj pochvalu :) uz sa tesim na dalsiu sezonu :)

Tony83
Tony83 napsal 13.11.13 v 20:38 10b.

Ja som ten spomínaný kamarát 1300 hehe. Jany, tvoja motorka ozaj prekvapila pozitívne, výlet zvládla bravúrne. Pekná sezóna za nami, ešte krajšia pred nami.