Kymco Downtown 300 (2010)

Vlastník OndraKymCo
Vloženo 8.11.2013
Aktualizováno 8.11.2013

Jezdím hlavně po Praze ale i mimo a tenhle kus je na to jako dělaný. Super zrychlení a pohodlí.

Gilera Nexus 500: Nenašel jsem pěkný kus
Kymco Xciting 500: Příliš velký stroj

První dojmy - Jako každy kdo poprvé sedne na moto s větším motorem (dříve jsem jezdil na 50ccm) jsem byl překvapen super zrychlením. Po měsíci ježdění už to není jako na zacatku ale i tak není problém zmizet z křižovatky jako střela... Jsem překvapený jak rychle se těch dvěstě kilo dokáže rozhýbat. Plus moje stokilová maličkost.

Doplňky na motorce - Větší plexi, topcase givi

Spojeni, pro mě, krásného designu a po měsících čtení článku i kvalitního zpracovani, pro mě byla skoro jasnou volbou. Vzhledově se mi ještě líbil Nexus od Gilery ale nesehnal jsem pekny kus, který by mě zaujal.

Od jara 2013 jsem hledal ideální kus za rozumne peníze. Měl jsem v merku i model Xciting ale po přečtení par článku a komentářů jsem se raději rozhodl pro Downtowna. Novější motor a hezčí desing byl pro mě jasnou volbou. Navíc Xciting je už opravdu hodně velký a jak jsem zmínil pro mě je hlavní "hřiště" město.

Zatím jsem z Downtownem stihl najezdit asi 1000km a teď už spí zimním spánkem. Mezi tím jsme par kilometru najezdil mimo město a musím uznat, ze tomuto kusu sedí i sportovní ježdění. Ideální cestovní rychlost je kolem 100km/hod ale dá se to vytáhnout i na tachometrovych 150. Ale je to zbytečně trápení a už děsně fouká.
Spotřeba za těch par kilometru je asi 4 litry ale mění se to podle stylu jízdy a hlavně podle toho kde jezdíte.

Dvě jízdy (přibližně 100km) jsem absolvoval i se spolujezdcem a i dva 100kilovy chlapy uveze v pohodě. Je znat, ze mate někoho za sebou ale jede pořad slušné.

Zatím jsem měl jen velkou smůlu, ze jsem píchnul zadní pneu. Koupil jsem Michelin PurePower a pohoda. Doplněno po přečtení par diskusí UltraSealem. Pro jistotu.

Patrik-DL650
Patrik-DL650 napsal 15.04.17 v 11:22 8b.

Krasna barva ...

Rosi45
Rosi45 napsal 18.11.13 v 17:12

Já dnes naposled venku. Končím s 9953km na tachu. Žádný problém mimo špatně ukazující hodiny,(výměna v rámci záruky).
Přeji do příští sezony jen pohodové kilometry.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.11.13 v 13:50

Pěkný skútr. Kymco má vůbec povedené motorky. Atˇ máš jen radost z jízdy.