ČZ 125 (1950)

Vlastník Koblet
Vloženo 8.11.2013
Aktualizováno 8.8.2017

Tohle je nový přírůstek do naší garáže.

První dojmy - Vždy jsem měl rád české stroje a tahle motorka je splnění dalšího snu. Prvním byla Škoda 1000 MB, kterou jsem dorenovoval letos na jaře a teď je čas na další. :-) Zima bude dlouhá, tak proč ji trávit u kamen.

Zkušenosti zatím bohužel žádné, protože motorka je ve stavu puzzle.
Předchozí majitel stroj rozebral asi před 10 lety s plánem na renovaci. Nechal pochromovat spoustu dílů (i těch které v chromu být nemají) a pak je bohužel na 10 let uložil ve vlhké garáži zabalené ve smršťovací folii. Většina dílů je tedy zralá na chrom znovu, protože vlhkost pod igelitem udělala své. Na další renovační kroky již nedošlo a motorka tedy v několika krabicích doputovala k nám do garáže.

V plánu mám postupnou renovaci do původního stavu s co nejmenším využitím externích specialistů.

S renovací jsem si hrál skoro rok. Nakonec jsem svěřil motor odborníkovi na kompletní generálku, zbytek prací proběhl doma v garáži. S výsledkem jsem velice spokojený, motorka jede jak má a je radost ji občas protáhnout. Není to žádná raketa, ale stroj pro klidné jízdy a kochání se krajinou. Pro nepatrně svižnější ježdění už kompletuji 350 kývačku.

9B0017
9B0017 napsal 03.10.16 v 13:28 10b.

Nejsem si jistý jestli model 1950 měl červený káblík na svíčku s bakelitovou fajkou alla pincek, místo toho opletého...taková třešnička na dortu, která okamžitě práskne do očí k tak pěkné renovaci

Cháris
Cháris napsal 02.10.15 v 02:00 9b.

Koblet
Koblet napsal 16.09.15 v 21:03

Konečně jsem se dostal k doplnění novinek Jirko. Skoro rok po dokončení motorky.

Hedwik
Hedwik napsal 16.09.15 v 19:07 10b.

Hezké Pepo, šikovný :)

Dolin
Dolin napsal 22.11.13 v 11:40 10b.

Ať se daří skládání!