Suzuki GSF 1200S Bandit (2006)

Vlastník -pavlík-
Vloženo 8.11.2013
Aktualizováno 2.2.2020

"...sportcest " každým coulem :)

První dojmy - První dojem? Po přesednutí z naháče jsem velebil polokapotu - nefouká... :) A taky drobné vybavení navíc oproti Inazumě, jako třeba hodiny. Sada cestovních kufrů taky potěší - co kdybych jel náhodou někam na dovolenou ;)

Motorku bych doporučil pro - Bandita ve verzi "S" bych doporučil sportovně zaměřeným cestovatelům ;)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, originální držák kufrů Suzuki, tři kufry Givi.

Jelikož jsem Bandita koupil na sklonku léta, nestihl jsem s ním najet mnoho, cca 3000 km. Vše funguje velmi dobře. Již zmíněná polokapota odvádí svoji práci a ve 130km/h necítím žádný nápor na hlavu. Proud vzduchu se zalamuje a směřuje spíše na hrudník, což se dá bez problémů vydržet. Trochu mi vadí rezonance plastů v oblasti 4 tisíc otáček. Brzdy Tokico jsou vybaveny ABS a jsou výborné. Řekl bych, že jsou překvapivě lepší než Bremba na Inazumě. Podvozek (v kombinaci s pneu Michelin Pilot Road 3) umožňuje hluboké náklony, které zastaví až stupačky a na pravé straně také koncovka výfuku... Světlo svítí perfektně. Kokpit má příjemné podsvícení a na kritizovaný obdélníkový display v kruhovém přístroji se dá rychle zvyknout, protože je velmi praktický. Jako bonus výškově nastavitelné sedlo. To vše dělá z Bandita opravdu skvělého společníka nejen na krátké svižné projížďky, ale i na delší cesty.

Zvláštní ale je, jak pravdivá je věta mého letitého kamaráda Martina DeCarliho. Ten vždy říkává: " Nejlepší motorka je ta, která ti nejvíc vyhovuje. " A já zjišťuji, že v mém případě je to Inazuma 1200, kterou jsem vlastnil dříve. Ačkoliv novější Bandit 1200 SA v mnoha ohledech Inazumu předčí, tak právě Inazuma mi více vyhovovala jako celek. Nevím čím to je, ale prostě to tak cítím. I proto jsem Bandita prodal a znovu jsem si pořídil "klasičtější" Inazumu. Závěrem však mohu s klidným srdcem napsat, že tento "mezityp" Bandita ještě s motorem používajícím systém SACS a již s novějším tvarem kapotáže, je velmi povedený kousek ;)

Čadil
Čadil napsal 14.07.18 v 21:00 10b.

kousek86
kousek86 napsal 25.03.14 v 12:07

tak to je vážně krásnej stroj

lálinnem
lálinnem napsal 06.01.14 v 10:30

Ať dobře slouží.

-pavlík-
-pavlík- napsal 10.11.13 v 11:04

...díky kluci

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 08.11.13 v 20:06 10b.

suprovej loupežník samo ,že Bandit gratulejšn