renocar_unor

Triumph Tiger 955i (2003)

Vlastník Holandan76
Vloženo 5.11.2013
Aktualizováno 17.6.2020

Stejne tak jako u auta, tak i u motorky je idealni pocet valcu lichy!

Motorka koupena od Dealer v NL - Jen ty nejlepsi

První dojmy - Zvlastni. Je treba si zvyknout na chovani motoru ktery jde nezkutecne za plynem a na 19" predni kolo. Jde to uplne jinak do zatacek nez cestak. Velice zvlastni stroj, jak projevem tak vzhledem. Jmenuje se Tiger, ale vypada spis jak "pucmeloun" a nikomu se moc nelibi...a proto me zaujal.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo se rad odlisuje. GSek je vsude plno,,ale tohle pusobi vsude jako zjeveni.

Doplňky na motorce - Vyhrivane hefty HotGrip od Oxfordu. Lehka instalace a hrejou jako prase
Namontovany vyssi stit s deflekrotem. Nastavec riditek SWmotech a riditka z T800XC jsou rovnejsi a sirsi,clepe se to ovlada. Snizeni prednich vidlic o 10mm.
Nastavce zrdcatek SWmotech, konecne za sebe vidim ;)
Update: Remus Hypercone, progresivni pruziny vepredu i v zadu Hyperpro

Planovane upravy; kratke nastavitelne packy spojky a brzdy, alu kufry.

Mame za sebou ne az tak prijemny prvni tyden. Ale o tom az jindy.
Prvni dojmy po znovu zprovozneni genialni. Motor, motor, a zase ten motor. Posez a stabilita skvela. Asi ale vymenim nebo upravim riditka. Moc natazene ruce a to mi nedovoluje jezdit uvolnene a plynule reagovat. Detail.
Zatim jsem nasel jedine negativum a to bile budiky. V poloseru naprosto necitelne a v noci jen stezi.

9.5.2014
Update. Tak mame spolu najeto uz skoro 10tkm. Motorka mi obrovsky prirostla k srdci. Ma uzasne jizdni vlastnosti. V zatackach drzi jako pribita. Mel jsem obavy jak se to bude chovat kdyz je to tak vysoke,,ale da se to polozit fakt skoro az na ucho. Jediny problem je hlavni stojan, ktery fakt prekazi a vecne ho taham po zemi. Z te ctvercove plosky na leve nozce uz mam trojuhelnik, jak je to obrousene. A pri jizde ve dvou je to nejhorsi, to se uz vubec neda poradne zatocit. Asi pujde dolu...
Motor je proste fenomenalni. Ale o tom uz bylo napsano vsude spousty.
Prevodovka je otazka zvyku. Ja jsem zvykly radit nahoru bez spojky ( dolu to jde taky ale to j dobre tak na okruh ) a neni s tim zadny problem. Chvili mi trvalo nez jsem prisel na to proc mi nejde pri stani na krizovatce najit neutral. Az mi vysvetlili ze jsou ty zuby na koleckech "hranate" a ne konicke nako u japoncu a proto se tam tomu moc nechce. Stacilo se naucit jednoduchy figl. Budto tam soupnout neutral jeste za pohybu pri dojezdu, nebo pri stani pri zarazenem kvaltu nechat spojkou motor lehounce "zatahnout". Tim se kolecka dostanou do spravne pozice a neutral tam krasne skoci. Otazka zvyku, pak je vsechno v nejlepsim poradku.
Jako slabinu bych videl brzdy. I po vymene oblozeni a brzdovky a spravnem odvzdusneni. Zastavi to vzdycky vcas, to jo, ale mohly by byt ucinnejsi. Takhle to nedava moc velkou duveru. Neumim si predstavit krizove brzdeni treba ze 150km/h. Uz ze stovky mam pri nacviku problem zastavit na mene jak 35m. Ale jo, tohle neni supersport a ja jezdim spise defenzivne a zablbnu si zasadne jen s hlavou na krku. Takze vzhledem k urceni motorky jsou ty brzdy adekvatni.

Souhrnem, nadseni. Dalsi motorka v budoucnu bude rozhodne Tiger 800 XC. Uz jsem siho vuzkousel a je uzasny a za uzasnou cenu. Cendura jsou pro me tou nejlepsi volbou. Vsestranna motorka pro denodenni pouzivani.

15.6.2014

Pocitadlo se nam prehouplo pres 30tkm takze mame za sebou neco pres 13t a spokojenost stale pretrvava!
Dnes jsem nainstaloval pridavna svetla. Ledky z trznice za 10€ a hodka prace a vysledek je si myslim cel m pekny. Casem jeste pribudou plnohodnotna pridavna dalkova svetla SW Motech Hawk.

Vyhledove je v palnu uprava tlumeni. Sada progresivnich pruzin do vidlice vcetne oleje a vymenna pruzina rovnez progresivni na zadni tlumic od Hyperpro. Cena cele sady 260€ mi prijde prizniva za slibovane zlepseni jizdnich vlastnosti. Kdyz jedu nalozny nebo ve dvou tak se to vlni jako had, tak jsem zvedavy jaky to bude mit efekt.

Update 21.09.2014
Na tacho je 39.000 a nejake drobne. Mame spolu najeto vice nez 22tkm. Tento tyden byly namontovany progresivni pruziny jak vepredu tak vzadu a vymenily se loziska v krku ke kterym se dostalo vlhko a odporoucely se. Motorka se z cestovniho endura razem zmenila na sportovne ladenejsi zivocisny druh. Je az k nevire jak to ted sedi v zatackach, masina fakt nevynasi a jede jak po kolejich oresne tam kam ji poslu. Nove obuti ContiTrailAttac2 tomu taky vyrazne pomaha, tyhle papucky asi fakt berou rychle teplo a maji vsechny vlastnosti o kterych o kterych se doctete v testech, protoze se v zatackach ani nehnou.
Uprava podvozku s sebou vsak nese i negativa, je to ted tvrde jak fosna. Super, citim presne co se podemnou deje, paradne citelne a timpadem si muzu dovolit jet rychleji...ale moje ledviny :( a jeste jedna podivnost, ted vice nez pred tim je citelny napor vetru. Kdyz se za to zatahne na 120 a vic a je vitr nebo potkate provoz co vam dela turbolence tak to s motkou dost neprijemne trepe. Snad se to nejak spravi az se ty pruziny zajednou ( jestli to teda tak funguje ). No a kdyz uz jsme byli v servise Hyperpro pro pruzinky, tak mi uniklo, ze shanim i jiny lauf, ze to sice fajne jezdi, ale zni to jako vysavac. Slovo dalo slovo a chlapci vykouzlili Remus Hypercone, vyrobili svody, upevnili nize nez original aby se daly aplikovat dva stejne kufry aby to vypadalo symetricky a...uz vim proc se tomu prezdiva "Ramus"...no, uz to nezni jako vysavac... jezis, to je kraval :)) deti se sbihaji a mavaji, duchodci se ohaneji holema. Ale co, aspon o me vedi. A jeste ke vsemu to vypada mnohem lepe nez original.

Petr_TA
Petr_TA napsal 08.12.14 v 21:41 10b.

Parádně poladěnej kousek
Ten lauf je super
10b

Clostridia
Clostridia napsal 02.10.14 v 20:57 10b.

Taky jsem si kdysi říkala, že je ošklivý a že bych si ho nepořídila...
A dnes je můj nejmilejší

Ať ti dělá jen radost

DejvGSR
DejvGSR napsal 30.09.14 v 19:25 10b.

Teda čtu tu recenzi a máš můj obdiv. Doladils to skvěle k obrazu svému. Za to 10 bodíků. Přiznám se, že to není úplně moje kafe, ale dnes jsem si v DK-moto prohlížel ty nové tygříky, 1200 je absolutně úžasnej. No cenou teda taky. Užívej svého stroje. Hodně pohodových i adrenalinových km.

Holandan76
Holandan76 napsal 13.11.13 v 08:22

Diky! Uz mi dela jenom radost.
O osklivych holkach se taky rika,ze jsou lepsi, pac se vic snazi. O motorkach to teda asi plati taky

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 12.11.13 v 20:58 10b.

mám malou garáž na to abych si ty Triumphky koupil všechny Tigřík je KRASNE ošklivej tak at ti slouží,taky bych ho bral,snad jindy.