Yamaha FZ8 N/S (2010)

Vlastník tom111
Vloženo 2.11.2013
Aktualizováno 18.8.2015

Univerzální, sportovně vypadající naháč.

Ducati Monster 900: Cena servisu při koupi starší motorky. Ve skutečnosti se mi líbila míň než na fotkách.
Yamaha FZ1 N: Původně jsem váhal mezi fz6 a fz1 a nakonec jsem se rozhodl pro zlatou střední cestu.

První dojmy - Co mě hned oslovilo byl lehce agresivní vzhled motorky. Tedy až na výfuk a přední světlo, to se mi líbí víc na fz1. První jízda mi připadala, jako kdybych na ní jezdil odjakživa. Asi to bylo příjemnou jezdeckou pozicí, vhodnou i na delší cesty.

Byl to hlavně vzhled co mě vedlo ke koupi této motorky.
Co mě vizuelně zaujalo, byl tvar a velikost nádrže spolu s děleným sedadlem evokující sportovní motorku.
Taky jsem chtěl "velkou" motorku, na které se bude moc dát jezdit na delší cesty, ale i jen kolem baráku. Přijde mi, že motorka je v celku lehce ovladatelná díky nízkému těžišti.
Průběh výkonu motoru je zhruba do 7tis. příjemný na popojíždění po městě a na pohodovou jízdu. Od 7tis.ot. nahoru začne být motorka slyšet a letí jak pes.
Někdo to může kritizovat, ale mě právě to přijde fajn.
Ve spodním pásmu má oproti šestkám dost síly a nemusí se tedy tolik řadit, což je dobré třeba při předjíždění nebo při rozjezdu.
Je to můj první čtyřválec po předešlých jednoválcových čtyřtaktech a jsem z toho trochu zklamaný. Nevím jak to popsat (prostě to tak neduní, no uvidím jestli si zvyknu, každopádně bych při koupy nové motorky na 95% šel do dvouvalce.
Spotřebu jdem zatím moc nesledoval. Případně doplním později.
Brzdy jsou bezproblémové a čitelné.
Podvozek na nerovnostech trochu zlobí, hlavně v zatáčce, když dojde k odskočení zadního kola. Ale nevím jak je to u jiných podobných motorek (předtím jsem měl motárda).
Přední vidle vypadají hezky, ale nejdou nastavovat (né že bych byl nějaký ladič) .
Mě to zatím bohatě stačí jak to je (Jen upozorňuji případné zájemce).
Na co nejsem zvyklý a docela mi vadí jsou celkově měkký gumový stupačky (to vyřeším přes zimu).

No letos jsem toho moc nenajezdil pač jsem moto koupil, až na konci prázdnin.
Budu se tedy snažit postupně doplňovat poznatky.

23.11.2013_Tak letos poslední vyjížďka.

milos34
milos34 napsal 16.03.14 v 10:12

Vitej do klubu fz8.. ..jeste dat ladak a bude spokojena..

Kákyn
Kákyn napsal 09.03.14 v 22:44 10b.

Deset bodů pro kočičandu

tom111
tom111 napsal 02.03.14 v 13:13

To není stroj...to je přeci moje Kočičanda

Kachnisko600F
Kachnisko600F napsal 02.03.14 v 12:35

krásný stroj

Slavomil_84
Slavomil_84 napsal 02.03.14 v 01:59 10b.

Perfekt stroj, to se mi vždy líbilo, ale poslední dobou trochu člověk zpohodlněl jinak jasná deset