Honda CR 500 (2007)

Vlastník CR500
Vloženo 1.11.2013
Aktualizováno 5.9.2016

Vzhled moc neresim jde mi o srdce(jednoduchy pres to unikatni motor). CR500AF sam si vyrobil, jsem technickej nadsenec, ktery rad testuje dusledky uprav. V zavislosti na case se doufam vyvoj nezastavi.(muj sen aplikovat laditelnou konrolu trakce)

Gas Gas EC 300 R: důvod neuveden

První dojmy - Vykon motoru pro zavody neni vse. Necekam konkurenceschopnost s modernimi 4takty - uznavam ze se s nimi jezdi lepe. Ale na pobaveni je 2takt a hlavne 500ccm k nezaplaceni. Stejne tak doufam ze i zivotnost bude lepsi. Po prestavbe znat zasadni pokrok ergonomii ramu, lepsi riditelnosti a mozna i diky modernejsim a zachovalejsim tlumicum citim neuveritelnou fyzickou ulevu. (ale i tak to ruce vytaha mnohem vice nez "pohodlny" 4takt) Nicmene nova kostra je vice nestabilni v primem smeru a ma mensi chut hrabat a jde spis na zadek. Zatim jsem na draze netestoval, ale verim ze i tam bude znat pokrok.

Motorku bych doporučil pro - Tato motorka je uzasnej nastroj pro zabavu. Ale na technicke enduro projizky bych moc nedoporucil. Na rychlejsi enduro premisteni zas nejlepsi MX. Na draze drina a drina zato poradna sranda.

CR500 byl odjakziva muj sem. Hecovaly mne i hlasky "ta te prezije nebo zabije" "kladivo na carodejnice" atd..
Ale po jizde na novejsi MX modelech jsem musel uznat, ze se jedna uz opravdu o historickou techniku. Proto tato REINKARNACE z CR500R na CR500AF gen4)

Novy podvozek je bezkokurecni pokrok snad ve vsem, pouze stabilita v primem smeru krapet utrpela.

Predni brzda byla stejna jako na stare moto, ale lepsi stav + vetsi plovouci kotouc pomohl. Zadni kotouc je vetsi kotouc ale o proti stare rozdil moc necitim

-- U motoru se spatne reguluje vykon, neumi pomoc pri brzdeni, naopak zas pri podtoceni ihned chcipne a vibrace mota jsou opravdu nesnesitelne (mam novy pist loziska ojnice, spojka..nepomohlo) Clovek semt am spojkuje - pozor ne pro vykon, ale aby redukoval surovou reakci motoru v tech. pasazich.
++Jenze ten motor nema zadny nikasil zadnou priveru, proste nic a to je to co na nem miluju!!! Navic pri tom objemu tam ty kone rozhodne jsou i kdyz je motor tak primitivni. Pri sprintech vsichni az za mnou a jen zerou hlinu :D

Spotrebu u zavodniho specialu hodnoti jen trouba...Nicmene bych rad upozornil na zajimavost a to ze 250 2t zere vice ;)

Servis. Na starem motoru bylo uz hooodne nedostaku. Proto jsem zaroven s prestavbou vetsinu povymenoval;) Tak doufam ze drzet bude. Vyfuk je u 2t zasadni vec=Na ten se dostane snad casem.Starej karbec by taky zaslouzil servis, kdo vi jestli ne skoro vymenu:/

Casem budou lepsi foto a snad i lepsi vzhled

Tača
Tača napsal 24.09.20 v 11:29 10b.

Líbí se mi, když své motorce člověk rozumí

Pepa1234
Pepa1234 napsal 07.11.13 v 16:51

Čau lidi. Prosim vás,dá se sehnat v ČR samotný motor z HONDY CR 500 s komplet eletrikou a výfukem??? Napadá mě taková myšlenka to dát do čtyřkolky. Strašně by mě zajímalo jak by se čtyřkolky s tímto motorem chovala.

CR500
CR500 napsal 03.11.13 v 12:00

Borec neni ten kdo ma vetsi vykon nebo agresivnejsi motor. Verim ze na draze(kde by nebyli same tahle kopce) bych byl na 250 4t asi po par jizdach rychlejsi. Jenze i kdzy jsem par zavodu jel nemam specialni zavodni ambice a chci se bavit. Mam rad sport a toto je proste adrenalin, makacka, zabava i vyzva v jednom.

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 01.11.13 v 20:26

Kamaráde seš frajer.. Já na 500 párkrát jel a posraný,neuměl překonat to sevření půlek.Byla to 92 tady MichalCR ji měl,jezdili jsme spolu,ten co komentoval předemnou...Pořád jsem uvažoval,že ji od něj koupím ale bylo to fakt moc...Ted mám WR450F a je to proti tvé CR hodná holka...
Držím palce,máš můj respekt a závidím...

MichalCR
MichalCR napsal 01.11.13 v 17:36

CR500 jinač pěkná prace 10b.