Suzuki DR-Z400 SM (2005)

Vlastník simin
Vloženo 30.10.2013
Aktualizováno 21.9.2014

Moje první motorka vůbec a rovnou to byla láska na první pohled!

První dojmy - První pohled, první nastartování, první zaburácení výfuku, první záchvěvy motoru - to vše bylo naprosto úžasné. Padla mi do oka i do ruky ihned, jak se nad ní otevřela garážová vrata a já ji spatřil. Stačilo mi ujet asi 0,5 km a už jsem věděl, že bude moje.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, pro milovníky střídaní silnice a terénu, pro ty, kteří nechtějí být otroky údržby.

Doplňky na motorce - laděný výfuk

Po koupi ihned provedena generálka: brzdové desky, přetěsněná hlava, seřízení ventilových vůlí, oleje, filtry.

Od koupě mám najeto asi 2500 km a jsem maximálně spokojený. Do motorky stačí jen tankovat benzin a po 1000 km dolít olej.

Motor: Je to moje první motorka, ale ten jednoválec jsem si prostě zamiloval. Výkonu mám dost ve všech otáčkách a dech mu dochází až ve 140 km/h.

Spotřeba: Furt za to tahám do plných, takže spotřeba v terénu cca 5,5l a na silnici 5,0l. Předchozí majitel s tím prý jezdil v rozmezí 3,5l až 5,5l.

Zvuk: Originální výfuk je fakt na hovno. Nasadil jsem jej pouze jednou kvůli technické a připadal jsem si, že jedu na vysavači. Hned večer jsem tam hodil otevřený laďák bez tlumení a to je teprve slast! Zvuk je snad jedna z nejlepších věci na té motorce! :D

Brzdy: Pro provoz akorát. Ale při blbnutí se mi nedaří dostat motorku na přední kolo. To bude ale spíš řidičem :D

Spolujezdec: Ve dvou se na tom dá v pohodě jet, ale není to pro fifleny. Spolujezdce za chvilku tlačí zadek a při brždění se nemá pořádně o co zapřít. Na okružní jízdu 30 km je to v pohodě. Největší sranda pro řidiče ale začně, až spolujezdec sleze :D

Silnice vs. terén: Je skvělé, že díky silničním kolům si můžu blbnout na silnici dle libosti, ale nejvíc oceňuji tu možnost, že kdykoliv můžu uhnout z asfaltu rovnou na polňačku. V obou prostředích je motorka jako doma. Tu svobodu volby na své DRZ miluji nejvíc!

Suzaničfido
Suzaničfido napsal 11.12.14 v 11:10 10b.

Jirka25
Jirka25 napsal 08.02.14 v 20:24

Krásné drz tak přeju jen plnou nádrž a vyjíždky bez nehod

raser
raser napsal 16.01.14 v 15:54

Mooc, pěkná

Lu2_
Lu2_ napsal 01.11.13 v 12:54 10b.

tak jsem tu poldo, paráda ..na to že je to točené mobilem, tak lepší jak nějaká standartní kamera

Zdenda81
Zdenda81 napsal 31.10.13 v 07:24 10b.

Parádní univerzální stroj . Přeju spoustu super km.