renocar_unor

Kymco Hipster 125 (2003)

Vlastník tatavod
Vloženo 29.10.2013
Aktualizováno 5.11.2013

Velmi zajímavý tvar,doslova mi učarovala. Má některé vychytávky a je přesně pro mou postavu.

Daelim VL 125 Daystar: špatná dostupnost náhr. dílů

První dojmy - Zatím jsem najel cca200 km, takže je brzo na hodnocení, ale velmi dobře se řídí, do náklonu jde "sama". Posez je velmi příjemný a vzhledem k možnosti vyklopit sedlo spolujezdce a udělat z něj opěrku, je přímo luxusní! Stupačky mají přesně tu vzdálenost a výšku jakou potřebuji, takže ani není třeba " předkop". Brzdy mají slušnou účinnost, té přední jsem se až lekl. Startuje na klepnutí.

Mnoho zkušeností ,vzhledem ke krátké době, nemám. První dojmy jsou velmi dobré. Koupil jsem si ji na důchod, takže nebudu provozovat nějaké běsnění na silnici. Jezdím sólo, takže její "síla" mi stačí. Celkově mě zaujala svým neobvyklým vzhledem, který je velmi elegantní a to i barevné provedení. Podvozek je dobře odpružen, má možnost nastavit tvrdost zadních tlumičů. Řidítka mi padnou přesně "do ruky". Jsou potažena gumou, takže nestudí a nekloužou. Spojka citlivá, řazení přesné, kontrolka neutrálu funguje.

Motor je vlastně licenční Honda 125, a jeho vibrace jsou do 80 km/hod únosné. Pak se zvyšují, ale není to nic strašného. Výborná vychytávka je okénko olejoznaku. Okamžitě je jasná hladina oleje. Výměna 5000 km,nebo 1 rok. Obsah 1 litr.
Zkoušel jsem "našlápnutí" pákou, chytá napoprvé. Vzduchový filtr je "prací". Nevyměňuje se, jen se vypere a lehce napustí olejovým filmem. Je umístěn pod pravým plastem, spolu s malým prostorem na nářadí. Pod levým plastem je baterie 12V/6Ah + relé a pojistka, která je jen jedna. Stejně tak olejový filtr se nemění, ale pere se.
Jinak je ovládání zcela standartní. Chybí mi jen kontrolka mazání a dobíjení. Asi tomu musím věřit.
Na nádrži je v plastovém budíku umístěn palivoměr, perfektně čitelný i ve slunci s blikající značkou rezervy. Ta je cca 3 litry, takže dost na 80 km. Jsou tu i hodiny, zatím poměrně přesné.
Snad jedinou věc bych mohl vytknout: policajt nemá el. kontrolu a lze tedy nastartovat při vyklopeném stojánku. Stojánek je na péro, což je příjemné při odjezdu, protože se sám sklopí. Naopak při stavění je nutno jej držet nohou až na zem, a pak ještě drobet couvnout pro jeho dokonalé zajištění. Na to si ale lze rychle zvyknout.
Zatím nemám vyloženě negativní zkušenosti. Škoda jen , že sezona končí a já budu tento víkend zimovat. Snad příští sezonu, na kterou se moc těším, budu pokračovat ve zkoumání.
Celou zimu se mi o ní bude zdát. Jo a rolka už je na cestě! Ahoj.

Rosi45
Rosi45 napsal 18.11.13 v 17:22

Takováhle osminka ? Nádhera !

Rubi
Rubi napsal 01.11.13 v 10:46 10b.

Bílá jí sluší. Ať dobře slouží a přeji pohodu na cestách.

Boža
Boža napsal 30.10.13 v 21:37 10b.

Jak dělané pro dědky malé, lehké a obratné moto přeji pohodu na cestách za 10 b.

realbiker
realbiker napsal 30.10.13 v 13:21

Parádní chopper vypadá dobře a je to třída jasných 10 b

Milan1963
Milan1963 napsal 30.10.13 v 10:14 10b.

Pěkná motorka, takovou často není vidět.