renocar_unor

BMW F 650 GS (2005)

Vlastník hummer73
Vloženo 21.10.2013
Aktualizováno 21.10.2013

Cestné enduro s najkrajším vzhľadom a super spotrebou. Mám to čo som chcel.

První dojmy - Super vzpriamený posed. Vhodná pre nižšie postavy. Ľahko ovládateľná. Po Jawe 350 spred 18 rokov obrovský rozdiel. Vibrácie sú, ale nie je to nič hrozné.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pre kľudných rozvážnych jazdcov, ktorí uprednostňujú dobrý posed, ľahkú ovládateľnosť a radi si zájdu aj na nespevnené cesty.

Doplňky na motorce - Čo má? Vyhrievané rukoväte, ABS, prídavné svetlá, kryty rukovätí, veľký štít, padacie rámy, doplnky od Touratechu (kryt reťaze, nádržiek brzdovej kvapaliny, nádstavec na bočný stojan), tankvak, 3x kufor

Motorku som vybral kvôli super vzhľadu, že je vhodná pre nižšie postavy, ľahko ovládateľná (opäť začínam po 18 rokoch pauzy), má nízku spotrebu a údajne málo poruchová.
Najazdené mám iba okolo 500 km takže veľa skúseností zatiaľ nemám. Motor ide pekne od spodu, nie som zastánca vysokootáčkových mašín a preto mi tento motor vyhovuje. Dostatočný točivý moment a pre pokojnú jazdu, akej som ja zastáncom, plne vyhovuje. Brzdy s ABS super. Podvozok drží ako má. Stroj je ľahko ovládateľný čo mi vyhovuje. Spolujazdec myslím v pohode čo sa týka sedenia, ale radšej by sa mal držať vodiča, pretože v madlách sú značné vybrácie aspoň čo som mal možnosť ísť asi 5 km ako spolujazdec. Pre úložný priestor mám 3 kufre :). Spotrebu čo som meral vyšla 3,9 l/100km a to som jazdil po lesných cestách, ale s rozumom, pretože motku mám veľmi rád a nechcem jej ublížiť.
Poruchy: po kúpe som prišiel domov a zasvietila mi kontrolka chladenia. Nemal som vodu v expanznej nádržke. Dolial som a odvtedy pokoj. Po naštartovaní 2x zdochla až potom išla OK. Kúpil som nabíjačku na gelovku, dobil a bez problémov. Dúfam, že ďalšie poruchy tak skoro neprídu. So servisom skúsenosti nemám, ale nechám si urobiť veľký servis pri 40000 km v jednom nemenovanom servise v Prešove tak uvidíme ako.
Motorka sa cíti dobre kdekoľvek, ak ju sedlá ten kto ju má rád a nie nejaký krotiteľ. Slabší terén, naše cesty a mesto sú ako stvorené pre ňu. Dlhé trate a diaľnice zvládne, ale nie je to jej hlavné predurčenie.
Ideálna na cestovanie po bočných málo frekventovaných a zabudnutých cestách, kde niekedy cesta prechádza do poľnej cesty. To je ideálne pre ňu aj pre mňa.

hruso25
hruso25 napsal 22.10.13 v 21:50

Pekná mašinka. Rotax je nezmar. To bude dlhá zima ,keď budeš na ňu chodiť pozerať do garáže a čakať na jar. Nech ti slúži.

hummer73
hummer73 napsal 22.10.13 v 18:44

Vďaka, dúfam že sa niekde na zraze stretneme a vymeníme si skúsenosti.

Rafff
Rafff napsal 22.10.13 v 16:50

Tuze pěkná.

Milan-11
Milan-11 napsal 22.10.13 v 15:19

Krásné GSko byla to moje nejoblíbenější mašinka

Milan1963
Milan1963 napsal 22.10.13 v 12:35

Pěkná, užívej si cest s ní.