Honda VTR 1000F Firestorm (2001)

Vlastník Milda46
Vloženo 20.10.2013
Aktualizováno 3.7.2016

Co dodat..? Hodně je tu už popsané a vyřčené, ale Honda VTR 1000F je prostě super stroj, miluji JI VÍC A VÍC, takže asi tak..

Yamaha FZS 1000 Fazer: proč nevzal...hmmm no tak trochu cena,ale hlavně posed,kdy na Fazeru je přímější a sakra pořád mě lákal véčkový dvouval,takže asi tak...ale i tak Fazer se mi pořád líbí :-)

První dojmy - První dojmy-super!!! :-))) a zbytek hodím do recenze...jo a jen dodám, že po VTR jsem pokukoval už podstatně dříve a teď je doma a to je ok :-)

Motorku bych doporučil pro - Doporučení,je jednoznačně pro někoho,kdo už má něco na bajku najeto.Vypadá sice mírumilovně,ale litrový stroj už vyžaduje nějaké zkušenosti...

Doplňky na motorce - Frezované páčky, iridiové plexi, gripy Honda , ukazatel zařazené rychlosti gipro

Na motorce jsem se svezl poprvé až po 3.měsících co jsem ji koupil. Kupoval jsem ji v zimě a byl to risk bez vyzkoušení vzít si mašinu, ale líbila se mi a tak jsem do ní šel a udělal jsem dobře!!"První"svezení bylo jen asi 10km, ale sedli jsme si hned do ruky. Je to prostě Honda opravdu ji není co vytknout. Jede jak má brzdí taky a chová se taky tak. Motor jsem tak trochu znal z Varadera od kámoše, takže jsem věděl co od něj čekat, ale i tak-zátah véčkového dvouválu je ůžasný a ve 4.tisících už to je fakt zátah jako prasátko Do zatáček to jde samo a nemusím ji vůbec přesvědčovat, aby se do ní složila. Poslouchá na slovo a je to taková fajná hračka, tedy aspoň pro mě. posed i pro mou postavu slušný a i na delší trasu pohodlný, to byl tak jeden z důvodů proč jsem šel do VTR. Sedlo pohodlné i pro spolujezdce a můj baťůžek si na nepohodlí nestěžuje ) spotřeba není taková hrůza a při slušné jízdě do 150km/h na dálnici ve dvou jsem se vlezl něco kolem 6.5 l/100km. V sólo se to nepohybuje moc nad 7l/100km a to to fakt někdy popotáhnu. Jasné je,že když to budu drtit na výjezdu za zatáček co to jde a pojedu brzda plyn, tak se to přes 9l/100km vytáhne...-) ale kdo si kupuje motorku na to, aby jezdil na spotřebu??? To si koupím skůtra ne? Mám na ní najeto asi 3000km, vím nic moc, ale i tak se mi VTR zamlouvá víc a víc, je to prostě bajk který miluji a svezení mi na něm dělá neskutečnou radost!! Miluji ten zvuk a taky zátah silného motoru, akcelerace je fakt slušná. Není to žádný závodní stroj, ale není to ani žádné ořezávátko, je to prostě stroj se SRDCEM!! No a co mi tak trochu na moto chybí?? Asi madla pro spolujezdce, dalo se na ně i něco přichytit, třeba válec atp. jinak mě nic nenapadá...no teď ještě trochu o technice na VTR. Takže motor super, akcelerace jsem se už zmiňoval, je super, prostě zatáhne. Podvozek ,pobírá i dost nerovností na cestě, až jsem byl překvapen. Zatáčky se dají projíždět taky dost s přehledem, ale asi taky zaleží na pneu jaké je obuté a jak podrží, no a taky na jezdci, že ale dostačující pro běžné blbnutí.. brzdy celkem ok, jen se mi někdy zdá, že trochu vadnou, ale myslím, že to pořeší časem pancéřové brzdové hadičky.A kde se VTR nejlepe cítí??? Jednoznačně na okresních cestách, kde je spoustu zatáček a ty výjezdy pak stojí za to )) na dálnici se taky neztratí ,ale není to žádná palba 300km/h )) na cestování stačí až až...takže asi tak nějak k VTR 1000F

wsbk
wsbk napsal 31.12.15 v 17:53 10b.

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 25.07.14 v 20:47 10b.

V2 bejby, je to parádní mašinka

Milda46
Milda46 napsal 02.07.14 v 21:09

geforce-díky a přeji taky bezproblémové a pohodové ježdění

geforce
geforce napsal 22.05.14 v 21:42

koukám,že jí hodnotíš téměř stejně jako já zdaleka není nejlepší,ale něco na tý holce je a né káždýmu sedne..přeju mnoho bezproblémových kilometrů a ať nechce víc než běžný servis kolego

Milda46
Milda46 napsal 28.10.13 v 19:15

Ahoj všem a díky za přání a pochvalu pro Edwardse,měl jsem možnost svézt se na Buse,BlackBirdu,vlastnil jsem sice šrot,ale Yamahu Thunderace a svezl jsem se taky na pekelné potvoře Benelli Tornádo tree nějakých 170koníků.Takže jel jsem na silných strojích a nebylo to špatné,ale VTR je opravdu jiné,má své kouzlo a nějak mě učarovalo,netvrdím,že ni zůstane napořád,ale vůbec se tomu nebudu bránit pokud to tak zůstane,takže asi tak