renocar_unor

Honda XR 125 (2003)

Vlastník Michal-97
Vloženo 15.10.2013
Aktualizováno 15.10.2013

Je to suprové,lehké cestovní enduro. Vhodné pro kluky v 16, aby se naučili pořádně jezdit. Znám z vlastní zkušenosti :)

Honda XL 125V Varadero: důvod neuveden
Yamaha DT 125 R: důvod neuveden

První dojmy - Moje první jízda na Hondě byla ještě bez řidičského průkazu, takže jsem nemohl si jí pořádně ošahat, ale přesto jsem si jí koupil od tátova známého. Nechá se říct že jsem kupoval zajíce v pytli, protože jsem o motorce nic nevěděl a jízda mi na ní přišla skvělá oproti vytuněnému fichtlu co mám na půdě. Podle mého je to dobré enduro zvládá s přehledem silnici, šotolinu, lesní a polní cesty a dokonce jsem si byl i zajezdit na motocrosevé dráze není to croska ale nechá se na ní taky vyblbnout. Používám jí nejčastěji abych se dopravil z bodu A do bodu B, ale taky rád vyjedu jen tak se projet a vyčisti hlavu. A tuto enduro vám to dovolí je to pohodlná lehká motorka, která jede i 100 km/h sice její zvuk už není pěkný ale nejhezčí jízda je na ní okolo 70 - 80 km/h.

Motorku bych doporučil pro - Motorka jak jsem psal je v hodná pro kluky od 16 let, aby se naučili jezdit a ovládat motorku. Oťukat silnici terén a pak mohou uvažovat o silnější kubatůře :)

Doplňky na motorce - Koupil jsem si textilní brašnu na nosič :) myslím si že je to lepší než plastový kufr, protože tašku odepnu z nosiče a mohu jí nést jako batoh.

Na Hondě mám už na jeto 2000 km. Na to že jsem dostal řidičský průkaz 19. čevence tak si myslím že jsem najezdil toho hodně. Moje nejdelší cesta byla do Plzně a zpět, při které jsem se doopravdy projel. Nebál bych se ani dál, protože si razím heslo: Když nikam se jedu podívat tak chci vidět všechno. Proto jezdím okolo 70 - 80 když jedu se někam podívat, ale když jedu za nějakým účelem třeba něco vyzvednout do Klatov tak jí ženu 90-100 km/h. Motor má pěkný zvuk teoreticky se nemá co na něm pokazit a je to pravda původní majitel na motoru nic nedělal a i přesto běhá suprově. Na letošní zimu mám v plánu motorku rozebrat vyčisti a případné chyby opravit. Jediné co jsem musel vyměnit přední kotouč a destičky, protože původní majitel motorku asi jenom využíval a vůbec se oní nestaral. Kotouč měl ještě velkou sílu, ale bohužel špatným destičkam se podbrousil a udělaly se na něm záseky. Bohužel jsem musel zainvestovat a dát za originální díly 3051 i s dopravou z Anglie. Další investice byla za brzdovou páčku, kterou jsem si zlomil při pádu v terénu. O motorku se starám je to moje první motorka, která smí jezdit po silnici, proto se o ní starám aby vydržela co nejvíc. V 18 mám v plánu udělat řidičský průkaz do 35kW a koupit Hondu XL 600V Transalp.

Normik
Normik napsal 30.04.19 v 09:38 10b.