Vespa 50 (2001)

Vlastník cros
Vloženo 7.9.2004
Aktualizováno 12.7.2008

dvoudobý vzduchem chlazený jednoválec, objem 50 ccm, výkon 4,7 k, hmotnost 100 kg. Legendární skůtr s historií od roku 1946, absolutně vhodný do městského provozu. Předností je spolehlivost, snadná ovladatelnost, velmi malá spotřeba, spoustu úložného pro

Zkušenosti: Jako hlavní zkušenost s mým motocyklem bych chtěl uvést, že kdo jednou okusil jízdu na Vespě, je beznadějně ztracen. O tom není pochyb a telefonáty a emaily, které dostávám, jsou toho jasným důkazem. Ani já nejsem vyjímkou. Jezdím celoročně a pokud je v kalendáři listopad až únor, moje první kroky každé ráno vedou k venkovnímu teploměru. Je-li víc jak dva stupně nad nulou, vyrážím. Od března do října pak odcházím do garáže rovnou. Vespu jsem si koupil k vánocům 2000 a od té doby jsem, až na dvě vyjímky, nejel MHD. Protože se pohybuji převážně v centru Prahy, nemám o zážitky a zkušenosti nouzi. Naštěstí mé dva pády dopadly bez vážnějších úrazů ani škoda nepřesáhla rozumnou výši a tak myslim, že jsem oprávněn prohlásit následující pravidlo: "Kdo ještě neupadl, jednou upadne". Jízda na motorce je jasným důkazem tvrzení, že člověk se pořád učí. Častokrát mě napadlo, že by nebylo od věci napsat něco jako příručku pro motocyklisty, jakési Desatero městského motorkáře. Názvy kapitol by pak mohli být třeba: Kočičí hlavy, Voda a její tři skupenství, Kanály, Koleje tramvajové a jiné, Rozdíl mezi olejem a štěrkem v zatáčce nebo Ulomené zrcátko či Konverzace s řidiči uvězněnými v zácpě. Je obecně známo, že ježdění na jakékoliv motorce není jen přemísťování se z místa na místo ale vždy se jedná o posedlost a vášeň. A je úplně jedno, kam až ukáže ručička tachometru. Pro jízdu na Vespě to pak platí dvojnásob, protože co naplat, jedná se o Rolls Royce mezi skůtry.

Cesty: oficiální Vespa Club Praha na stránkách www.vespa.cz

Další info: Vespa Grandturismo 200GT - úplná bomba mezi skůtry. Tu bych chtěl mít.

napsal 29.05.06 v 22:21

ja nemam slov VESPA je nejlepsi

napsal 14.03.06 v 10:29

Ahoi kamarádi!<br />
Vespa to je všechno.... ženský, caffé, děti, budoucí duchodový věk, mladý kluci, mladý holky, beztarostnej život i život s veškerejma starostma , s partnerkou i bez partnerky ... to všechno s náma sdílí Vespa, Už se těším až si provětrá křídla a já s ní. <br />
Váš qbick - na ten druhej sraz at vás přijede víc ....!!

smazany21755
smazany21755 napsal 07.03.06 v 22:51

Cau dik ze me si svel manzelka si to zaslouzi. [an

cros
cros napsal 07.03.06 v 22:25

krasná a jak se na ní jede? Svezes me nekdy?

Krfa
Krfa napsal 17.02.06 v 00:11