KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník Driver-toys
Vloženo 10.10.2013
Aktualizováno 13.9.2016

Vloženo: 07.03.2015, Uskutečněno: 07.03.2015, Zhlédnuto: 23x

Pořídil jsem si odolný telefon mimo jiné i proto, abych ho mohl mít na motorce bez ochrany a nebál se o něj při dešti. Mám v něm i Mapy CZ které fungují offline, takže podle nich můžu jezdit po cestách necestách i bez připojení na net.
Horší je, že pro takto velký a těžší tlefon neseženete držák, který by se hodil na motorku a tak jsem se pokusil o nějaký svůj.
Zašel jsem do garáže, prohrabal poličky a našel hliníkové kryty od přídavných světel. Trochu jsem jeden naohýbal jinak a výsledek byl celkem dobrý. Jenže kryty někdo dělal asi podle oka a úplně to nesedělo.. Udělal jsem tedy podle něj nový z nerezu o síle 1,25 mm. Je pružnější a telefon i líp drží.
Není to kdo ví co, ale nestál mě ani korunu a účel splní. Uvidím jak bude fungovat a čas ukáže zda se to povedlo .

8.3.2015
Je neděle a protože je krásně, jedeme zahájit naši Východňáckou sezónu. Měli jsme sebou navigátora, ale i tak jsem zkusil držák v provozu a zklamal... . Odolnej telefon Evolveo je těžkej a jak je nejvýše na držáku, hodně ho rozvibroval. Cesta vedla hodně kamenitým úsekem a vibrace byly tak velké, že telefon nakonec z držáku vyskočil... .

10.3.2015
Dumal jsem co udělat proti vibracím.. Trochu "na hulváta" jsem provrtal ještě dva otvory průměru 6 mm těsně nad přístroji v plastu kolem nich a skrz otvory protáhnul dva šrouby M6. Měl jsem pod držákem přilepenou kostku z gumy, kterou jsem též provrtal a navlíkl na šrouby. Z obou stran jsem dal velkoplošné podložky a stáhl maticemi. Pak jsem nasadil držák a znovu dalšími dvěmi maticemi přitáhl. Teď celý "vehement" drží pevně a hýbe se jen jako se hýbe palubovka (tj. minimálně).
Držáku mobilu jsem trochu poupravil tvar, aby telefon více svíral a přidal dva "O" kroužky, které jistí telefon na obou stranách. Plocha která zobrazuje vše co je v mobilu nezavazí a ani by nikterak neměly mít vliv na dotyk obrazovky. Pokud chci nyní vyndat telefon, musím nejprve sundat pojistné kroužky a pak teprve prsty roztáhnout držák a vyndat telefon - tohle už kurňa musí držet !!!

Sice držel více než dobře, ale bohužel při slunečných dnech na něj nebylo moc vidět. Musel jsem se naklánět dopředu a to se mi nelíbilo. Tudíž přišlo další předělání - přehození držáků. Nahoru a více položený mám roadbook a telefon je teď pod ním. Při cestování v sedě super, trochu hůře než před tím je teď na něho vidět ve stoje .

Driver-toys (1) napsal 15.09.2015 v 19:47

Díky! Teď jezdím spíš na ANDROZIC. Na Mapách.cz si udělám trasu a tu pak stáhnu do mobilu, je to super, ale ještě pořád s tím občas bojuju - já a elektronika... .

cong156 (8) napsal 15.09.2015 v 19:26

Krásná práce a mapy.cz je velká bombička

Tuareg-Tengai (1) napsal 14.03.2015 v 08:04

chybama se člověk učí ale to dááš

MirekTDM (4) napsal 08.03.2015 v 20:22

Jak tě znám tak to doženeš do úplné dokonalosti.

Driver-toys (1) napsal 08.03.2015 v 20:20

Dnes na vyjížďce hodně po hrbolech jsem zjistil, že sic držák jako takovej je dobrej, ale Evolveo je dost těžkej telefon a celý se to klepe daleko víc.. V polovině trasy mě dokonce kvůli tomu vypadl... . Musím držáky přidělat ještě do přístrojovky a nebo ke hraně na štítku. Musím to nějak vymyslet, pak by mělo být vše na pohodu. Holt nejsem profík, učím se z chyb.. .
Jo a zatím jsem podle telefonu nejel, měli jsme průvodce.. .

luko850 (0) napsal 08.03.2015 v 19:36

Vypadá to dobře.I umístění fajn.
Jen,jak se ti s tím jezdí naležato?Já to musím mít na výšku a přes budíky se mi tam nevleze.

Tuareg-Tengai (1) napsal 08.03.2015 v 08:22

šikula at slouží jak má

EL-GATTO (0) napsal 08.03.2015 v 07:41

Poradil jsi si a myslím že dobře Nejsem leváci a to je fajn

-Nio- (22) napsal 07.03.2015 v 19:44

Vypadá to jako dobrý řešení. Taky se o něco podobnýho pokusím . Díky

MirekTDM (4) napsal 07.03.2015 v 19:36

Mi při jednom relativně banálním pádu vypadl mobil i z odpruženého držáku od touratechu. Ale přeju ti ať funguje a slouží.

Driver-toys (1) napsal 07.03.2015 v 19:17

Drží ho "prolisy", není to asi moc vidět.. Mám tam dané gumové špunty co se používají na utěsnění dutin na autech a tím to taky drží ještě líp - po gumě se to nemá šanci smeknout.

Rocco84 (0) napsal 07.03.2015 v 19:14

Nevypadne do stran ?

• Ukrajina, červen 2017

Měl jsem možnost zúčastnit se výpravy na Ukrajinu od projektu Motoškola přijďte se projet . Sice jsme převážně jezdili na lehkých motorkách, ale všech od značky KTM :-DD . Anička (instruktorka) měla Freeride 250 ve

Typ: Dovolená
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
  • Chlupaté gumy

Dnes jsem odzkoušel nové obutí - nikdy jsem na motorce neměl vyloženě krosové gumy. Přední mě zbyla ze sady S12, ale protože jsem měl tenkrát na předku pro mne nesmrtelnou XT 640 Army, zůstala mi doma. Dozadu mě dovezl k

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016
  • Boty

Při jednom přejezdu brodem jsem si šlápnul abych nespadl a i když to nikdy neudělaly, boty mě napustily dovnitř dost vody. Vrchem jít nemohla, tolik vody tam nebylo.. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, ale mokré stopy co

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.10.2016