KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník Driver-toys
Vloženo 10.10.2013
Aktualizováno 13.9.2016

Vloženo: 29.01.2015, Uskutečněno: 29.01.2015, Zhlédnuto: 9x

Z počátku se mi zadek KTM líbil, ale kolega se jednou vyjádřil že vypadá jako ze scooteru a to mě začalo hlodat.. !
Na internetu jsem prohledal kde co a pak vyselektoval homologované. Po dobu třech měsíců jsem se pořád vracel k jednomu a tak jsem ho následně objednal. Vylekaly mě jeho rozměry - myslel jsem že je to větší, ale nedivím se, přijde to spíš na malá endura a ne takovou lokomotivu jakou je Adva.
Chodil jsem kolem, pořád dumal zda rozřezat origo podblatník, nechat na něm blinkry a dopasovat k němu přikoupený kousek, nebo přiznat podsedlový rám a napasovat objednaný podblatník. Tak jsem zkusil druhou verzi a myslím že to nebude tak špatný. Úspora hmotnosti více než poloviční, což se mi líbí nejvíc. Kabílky nevychází, potřeboval bych originál konektor od světla a popřípadě origo blinkry (pokud se někomu válí doma, tak nabídněte ) - kdyby prudil nějaký orgán či všeználci na STK, abych to mohl jednoduše vyměnit.
Přiznaný rám musím buď nalakovat na černo a nebo ho polepit černou páskou, aby tak netloukl do očí. Taky ještě do plastu přijdou vyvrtat otvory průměru 22 mm, ale nemám stupňovák doma, pak to sedne ještě lépe.

31.1.2015
Zkoušel jsem napasovat blinkry, ale tam kde mají vyhrazené místo na novém podblatníku vadí výfukům a tam kde byly původně je nemám na co přidělat. Znamenalo by to nějaké mini a pak měnit i přerušovač, aby fungoval s ledkovými.. A nebo bych musel rozřezat původní podblatník..
Tak jsem vzal rozbrušku, odřezal držák na osvětlení SPZ a trochu jsem to celé těsně pod světlem přihnul. Značku sem posunul vejš a teď na ní svítí světlo červeně, snad nebude nikdo moc prudit.
Ohnul jsem vyčnívající část pod značkou dozadu (ala Simson), aby chytala víc bordelu, trochu jsem ji ostříhnul a do děr které zbyly přidělám nějaký držáček z plastové krabičky na odrazko..
Není to bůch ví co, ale lepší než to bylo , aspoň podle mě..

15,3,2015
Nedalo mi to a rozhodl jsem se definitivně, že zadek předělám. Když jsem rozřezal origo plast, už nebylo cesty zpět.. . Napasoval jsem horkovzduškou nový podblatník, který jsem taky pořezal . Ze zbylých plastů jsem udělal proužky a těmi svařil (obyčejnou horkovzduškou) oba plasty dohromady z obou stran. Ještě mi chybí lamelákem vše zahladit a zapojit světlo.

16,3,2015
Zabroušeno, zaleštěno a zapojeno, znovu sestaveno a je hotovo . Překvailo mě, jak hodně ostře svítí brzdové světlo, to je skoro až nepříjemné . Není to úpkně extra liga, ale mám zase něco svého, co nikdo jiný nemá a výsledek se mi líbí víc než origo provedení.

20.3.2015

Dnes doděláno - koupena povinná odrazka .

Driver-toys (1) napsal 15.03.2015 v 20:37

A lehčí . Díky za pochvalu .

MirekTDM (4) napsal 15.03.2015 v 20:29

Halelůja, jak se říká "kdo se bojí sere v síni". Je to podstatně lepší.

Tuareg-Tengai (1) napsal 20.02.2015 v 21:37

no rozhodně je tedka hezčí a myslím že i lehčí než předtím už jen na pohled

EL-GATTO (0) napsal 30.01.2015 v 18:48

Hezoučká

Rocco84 (0) napsal 29.01.2015 v 21:08

O 8.2 kg ? Co jsi všechno vykuchal ?

Driver-toys (1) napsal 29.01.2015 v 21:07

Tak to čumím! to je docela dost ! Je pravda že jen držáky kufrů něco váží.. Snad to nikdy nespadne tak, abych litoval že tam nebyly. Zatím jsem to jen zvedal a říkal si proč je to tak těžký... .

MirekTDM (4) napsal 29.01.2015 v 20:59

Libčo, aby ses nedivil, já jak jsem to poodstrojoval tak to mám o 8,2 kg lehčí. Jen tak dál.

Driver-toys (1) napsal 29.01.2015 v 20:41

Blinkry tam musím dát, jen čekám jestli se někomu neválí doma, že bych nemusel pytvat ty svoje.. Kufry jsem tam po celou dobu co ji mám neměl, ale už jsem ji párkrát zvedal, tak se snažím spíš o její odlehčení , ale ono to stejně moc neodlehčím . Držáky kufrů vyměním za pár minut, tak až budu plánovat větší dovču, dám je tam.
Jinak díky za pochvalu, uvidím jak to bude vypadat komplet s blinkry a nosičem (plotnou). Moc jich takhle nejezdí, u nás opravdu jen minimum a to se mi líbí nejvíc ...

Rocco84 (0) napsal 29.01.2015 v 20:31

Netradiční a originální úprava jen těch blinkrů a padáků (držaků kufrů) je škoda ne ? A ta spz hned mezi výfuky je taková jiná ale jak je víc obnažený drapák ta to vypadá prďácky

• Ukrajina, červen 2017

Měl jsem možnost zúčastnit se výpravy na Ukrajinu od projektu Motoškola přijďte se projet . Sice jsme převážně jezdili na lehkých motorkách, ale všech od značky KTM :-DD . Anička (instruktorka) měla Freeride 250 ve

Typ: Dovolená
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
  • Chlupaté gumy

Dnes jsem odzkoušel nové obutí - nikdy jsem na motorce neměl vyloženě krosové gumy. Přední mě zbyla ze sady S12, ale protože jsem měl tenkrát na předku pro mne nesmrtelnou XT 640 Army, zůstala mi doma. Dozadu mě dovezl k

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016
  • Boty

Při jednom přejezdu brodem jsem si šlápnul abych nespadl a i když to nikdy neudělaly, boty mě napustily dovnitř dost vody. Vrchem jít nemohla, tolik vody tam nebylo.. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, ale mokré stopy co

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.10.2016