KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník Driver-toys
Vloženo 10.10.2013
Aktualizováno 13.9.2016

Vloženo: 19.10.2014, Uskutečněno: 19.10.2014, Stav tachometru: 62100 km, Zhlédnuto: 12x

Zkusil jsem přezout o další třídu do crossu. Gumu jsem dal zatím jen na zadek, bo předek ještě není sjetý.

19.10.2014
Dnes po vyjížďce jsem úplně nadšenej! Na trávě, po polňačkách, šotolinách a pod. to bere jak jatý. Předek mám trochu ojetej a není to přímo crossová guma, ale zadek mě ode všad vytáhnul, takže když vyloženě neujel předek, bylo jak na tvrdé půdě..
Na asfaltě je to sranda. Rozjezd do zatáčky driftem, výjezd z prudkých zatáček na dvojku, taky driftem.. :D. Ze začátku mě to vyděsilo, ale pak jsem si zvykl a občas schválně zatáhal za plyn. Na rovinkách není radno moc tahat a kopat rychlosti jak na sprintu - zkoušel sem točit 7 tisíc a pak to tam kopat, motka se vlní jak kdyby měla prasklej rám, kroutí se to a plave :D. Horší je to s bržděním, to prostě kloudně nejde a to jediný je o držku.
Najeli jsme asi 50 km po silnicích a asi 80 mimo a už se mi ojely drážky na špuntech. Při jízdě rovně to dělá zvuk, jak když najedete na okraje vozovek a mělo by Vás to vzbudit, tak jsem byl rád za okrskový cesty a ne že jsme jeli roviny, to by mi upadla hlava.. ::).
Závěr - naprostá spokojenost pro moje ježdění a určitě si ji do budoucna pořídím zasejc 8)!
Foto nová a po 200 km (120 off/80 asfalt)

22.9.2015

Musel jsem gumu sundat - motorka jde na STK, ale i tak se v terénu už moc nechytala. Najeto 3 900 km. Měl jsem problém se špatným benálem, motorka nechtěla skoro jet, v určitých otáčkách se nerada točila. Natankoval jsem dobrý a pak ji zkoušel - bohužel i na silnici, kde doslova orvala gumy. Vytáčel jsem ji až do 8 tisíc a rychlost kolem 170 km/h udělala s gumama určitě taky své.

_zdenda_ (0) napsal 20.11.2014 v 22:57

Rocco84: mám na zadku 3000km a předek má 2300km - guma je dost smetená, hrany nejsou, špunty jssou tak na třetině (odhaduji, změřím/vyfotím až půjdu do garáže). Obě gumy jsem před cca 800km otáčel abych využil zbývající hrany. Je znát, že to ve srajdách už tolik nebere, ale pořád to je proti třeba TKC-80 super. Dojezdím ji kolem komína a až přijde první sníh tak nahodím fungl novou.

Ono je skoro jedno, že to nedělají ve 150mm. Je to stejně nehomologovaná MX guma se kterou nemáš na silnici co dělat, takže to že máš blbý rozměr je drobnost.

Driver-toys (1) napsal 19.10.2014 v 21:18

Taky jsem zvědavej kolik bude mít nájezd.. Největší měla Scaut od Haydenau, tam vydržela přez 14 000 km, ale na TDM, ta tolik netrhala asfalt. Bude záležet i kde budu jezdit, ale jsem z ní nadšenej (je to teda moje první cross guma!!! )

Rocco84 (0) napsal 19.10.2014 v 20:50

Napiš potom prosím kolik jsi na ní najel. Škoda že jí nedělají ve 150

Tuareg-Tengai (1) napsal 19.10.2014 v 20:27

hm taky tak nejak přezouvám fichtlíka do crossu,ono to chce jak to nemá záběr tak to nejede

• Ukrajina, červen 2017

Měl jsem možnost zúčastnit se výpravy na Ukrajinu od projektu Motoškola přijďte se projet . Sice jsme převážně jezdili na lehkých motorkách, ale všech od značky KTM :-DD . Anička (instruktorka) měla Freeride 250 ve

Typ: Dovolená
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
  • Chlupaté gumy

Dnes jsem odzkoušel nové obutí - nikdy jsem na motorce neměl vyloženě krosové gumy. Přední mě zbyla ze sady S12, ale protože jsem měl tenkrát na předku pro mne nesmrtelnou XT 640 Army, zůstala mi doma. Dozadu mě dovezl k

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016
  • Boty

Při jednom přejezdu brodem jsem si šlápnul abych nespadl a i když to nikdy neudělaly, boty mě napustily dovnitř dost vody. Vrchem jít nemohla, tolik vody tam nebylo.. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, ale mokré stopy co

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.10.2016