Jawa 50/20 Pionýr (1971)

Vlastník davevixx125
Vloženo 8.10.2013
Aktualizováno 26.7.2015

Jawa 50 pionýr byl vždycky můj vysněnej stroj :) naštěstí se sehnal 1 kousek za super cenu kterej byl ale v dost hrozným stavu postupně budu dávat fotky jak renovace (nebo spíš záchrana ) probíhá :)

Jawa 50/23 Mustang: víc se mi líbí pionýr :)

První dojmy - První dojmy zatím nemám žádné pionýr není pojízný je na něm vadná elektrika ale na pionýrovi sem jel naposledy v 16 a to sem se na něm nalítal dost pak sem jezdil chvílu i na jawa 23 mustang ale ten mě moc nenadchl. 13.10.2013 Pionýr celej rozebranej a zjištuju že snad každá 2 věc je špatná a bude se muset koupit nová :/ ložisko v rozetě ,věnec rozety, náhon tachometru,bowden tachometru,všechny bowdeny brzd a plynu a to ještě není všechno doufám že aspon ten motor bude zachovalejší :)

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a pro někoho kdo je fanda pionýru nebo jawy a renovuje nebo je mu líto dat ho sešrotovat tak ho zachraní jako já :)

Snad všechny pionýry měly podobnej osud nejdřív si je koupil někdo v Mototechně byly miláčky rodin jezdilo se s nima na menší výlety,pak přišly horší časy... začalo se s nima řádit po polnačkách a tam dostaly pěkně do těla pár pádu a poruch ale pár se jich dochovalo a dostaly sladkou odměnu zato co si musely přes 40 let vytrpět jedním z takových je i ten můj pionýr koupil sem ho za pár kaček rok už stál v garáži měl za sebou opravdu hodně ...blbla elektrika a navíc ho někdo znetvořil a natřel zelenou a hnědou barvu (strašná kombinace)ale původně byl světle modrej takže bude zase jako dřív modrej a bílej :) renovaci dělám pomalinku nikam nespěchám chci to mít poctivý :) tak snad se mi to podaří nějak dobře udělat :)

19.10.2013 : dorazily nové díly 1 várka :D : manžety vidlice,palivovej filtr,hadička benzínová, těsnění spojkového krytu,karburátoru ,mezi kolenem sání a karbecem a výfukový těsnění , tyčka řazení ,pružina stojanu, silentbloky tlumiču a pár gumových krytek do přední masky :) svíčka, návleky stupaček ,nakopávačky a řadičky :)

1.11.2013 vybroušen rám ,nádrž ,držák nádrže,kryt řetězu,řidítka a brýle vše natřeno základní barvou teda až na ten držák a řidítka nádrže přijdou pozinkovat
8.11.2013 vybroušeno : maska,podsedadlovej plech (ten byl mooc zrezlej) stupačky a stojan dáno do základní barvy až na ty stupačky sou ohlé na jedné straně :/
9.11.2013: stupačka opravena :) jinak než uříznutím a navařením to nešlo :/ ale už je to rovný :) dál navařen držák revma plechu na rámu ( byl 1 ulomenej) a u pantu sedla dodělán kousek plechu co tam chyběl :)
10.11.2013 Po dlouhým zhánění sem konečně našel kompletní revmaplechy :) (můj pionýr byl předělám na 21 sport :/ měl jen ten plech malej ) tak za pár dní snad už konečně budou doma :)

11.11.2013 Dorazila 2 várka dílu :D :

Nalévací šroub oleje těsnění, výpouštěcí šroub M 8 těsnění
Věnec rozety 55 Z. ,Kulička 5-mezi tyčky/řízen 40 ks,Krytka Spojky
Těsnění plovákov.víčka,Průchodka zapalování,Závěs pružiny stojánku,
Vnitřní těsnění kohoutku, Vnitřní těsnění kohoutku ,Těsnící kroužek kohoutu Uzávěr nádrže ,Kompletní ramena L + P ,Návlek zadní stupačky , Benz.hadička , Dorazy Prsíček, Kabel zapalovací ,Ložisko rozety 2 krát,zástěrka nádrže. už se těším na zítřek až se do toho zase pustím :)

21.11 tak už má pincek zase revma plechy :D na jednom plechu je trochu díra (vyvařím) ale jinak sou moc pěkný :) a pak už jen vybrousit a pomalu začít lakovat :)

7.12.2013 - tak už mám nalakovaný : Rám,nádrž,držák nádrže,brýle,masku ,plech za maskou :) v základní barvě zatím kříž a stojan a plech pod sedadlem :)

10.12.2013-vyčištěná nádrž kyselinou citronovou (150g a 5 litru vody) po 9 hodinách byla krásně čistá pak sem jí vysušil a vylil barvou , nalakovány přední vidlice na bílo

14.12 2013-namontovný brýle na a horní uchycení předních teleskopů

20.12-2013 Konečně se mi podařili vytáhnout starý silentbloky ze zadních tlumiču a dal sem tam hned nový
Na rozetu sem dal novej věnec 55 zubu 2 ložiska SKF a náhon tachometru kterej funguje ted jen počkat až dojdou věci ze zinkovny a můžu dělat dál :)
21.12.2013 dneska sem měl chvílu čas tak sem vybrousil do hladka druhej tlumič a nalakoval zatím jen modrou vršek :) pak do tlumiču kterej mám už hotovej sem dal nový silentbloky ale bez oleja nebo bez vazelíny to ani nezkoušejte to tam cpat :D no a pak sem leštil světlo a klakson abych aspon něco zachránil z toho chromu použil sem na to tempo a docela sem byl překvapenej celkem peknej chrom až na náký detaily :)

27.12.2013: vzali jsme si do parády stojan s křížem kterej byl dost ve špatným stavu nejdřív sem chtěl sehnat jinej ale po 2 měsících neuspěchu v najití rovnýho kříža nebo stojanu jsme to zkusili narovnat no vysledek je trochu lepší uplně rovný to není ale už to aspon nespadne ze stojanu :D vyřízl sem kus kulatiny mezi držákama kříže proháhl tím šroub M8 a 2 matkami staženo drží to padádně :)

5.1.2014 Po náké té pauze sem dneska zase zamakal na fechtlovi a vybrousil sem vrchní prsíčka z obou stran až na kov a nastříkal základovkou objednal sem další díly na fechlkrámku abych se mohl pohnout zas o kus dál :)

21.1.2014- motor poslán k jednomu pánovi co renovuje motorky na generálku vybroušen přední blatník z vnitřní strany natřen několika vrstvami základní barvy z venkovní nastříkán červeným základem zítra mám v plánu revma plechy :)

24.1.2014- díly obědnané 5.1.2014 mi stále nedošli končím s tímto obchůdkem není na něj spolehnutí říkal že to poslal a žádnej balík není v evidenci na moje jméno... takže nemužu nic dělat to je hrozný du si zlepšit náladu a vybrousit revma plechy :)

5.2.2014 Po delší pauze sem zase na tom mákl už mám nalakovanej kryt řetězu vybrousil sem spodky revmaplechu dal základ a jeden už i do bílé barvy dneska budu kytovat blatník a prsíčka abych je už mohl taky nalakovat motor je na tom špatně je v háji řadicí automat a 1 ložisko se protočilo v karteru :( :( válec musí jít na výbrus byl už trochu přidřenej.

1.3.2014 motor už je poskládanej je tam ,,novej´´(funkční) automat řazení, nová klikovka, ložiska,těsnění válec je převrtán na 60ccm, spojka,řetěz na spojce,nová řadička,nová jehla v karburátoru i šoupátko, nová svíčka,kabel od cívky,kladivko v zapalování, zapalovací cívka ve statoru,.
Dneska sem nalakoval blatník a prsíčka namontoval rozetu konečně zas nákej posun dál ted nato nemám skoro vůbec čas :(

12.3.2014 Motor hotový a namontovaný i se stojanem zapojil sem elektriku aby házel aspon jiskru a zapojil hadičky od přívodu paliva i s kohoutkem :)

20.3.2014 Dorazlily další díly ze zinkovny namontován blatník přední maska se světlem přenesl sem motorku do vyklizené garáže a ted už jen zapojit elektriku bowdeny a nalakovat podsedadlovej plech a přední díl revma plechu a je to :)

20.4.2014 Poprvé vytáhlej venku rozhodl sem to zkušebně nastartovat bohužel se nezadařilo zkoušel sem to hodinu jiskru to hází benzín tam de asi bude blbě nastavenej předstih zítra zkusím seštelovat a nakopnout už ho chci slyšet :)

24.4.2014 Vykytoval sem vyvařený ,,REVMA,, plechy :D a zítra je nalakuju konečně už do bílé ,namontoval sem lanko od spojky ted budu čekat na další díly z krámku abych mohl pokračovat doufám že v letě s ním už vyrazím :)

28.9.2014 : po pul roce pauzy sem se zase pustil do renovace dodělal sem revma plechy zapojil brzdy,spojku a plyn ted se vrhnu na elektriku zbývá mě už jen potáhnout sedlo nalakovat ten velkej plech pod sedadlem a naký drobnustky :) letos ho už neprojedu tak doufám že sezonu 2015 už vyrazím :)

3.5 2015 pionýr poprvé chytnul od G.O motoru to mě nabudilo zas na něm začít makat ted poslední dobou nebylo moc čas na něj zapojil sem elektriku podotahoval všechny šrouby promazal řetěz , fichl už normálně jezdí už mu chybí jen zadní plech , sedátko , zadní brzda a levá rukojet :)

7.2015 nalakován zadní plech , už mu jen chybí lišty boční nalepky a linky a potah sedadla a je hotovo :)

21.7.2015 potaženo sedlo zvolil sem červené s bílou linkou a černým vrškem protože sem ho chtěl udělat trochu jinak než všici ostatní co dávají šedé :) linky a polepy hotovy hrozná drbačka :D už jen chybí zadní zastěrka a našlapy který nemužu nikde sehnat :( projíždka asi 1km po vesnici :)

Jirin85
Jirin85 napsal 30.10.16 v 13:12 10b.

trabantista05
trabantista05 napsal 29.11.15 v 11:50 9b.

nášlapy mají v mototechně ve Voticích moto-kolo votice

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 19.11.15 v 20:35 10b.

Krásnej pinďour .

Raptor-1000V2
Raptor-1000V2 napsal 01.04.15 v 21:38 10b.

Ok

Raptor-1000V2
Raptor-1000V2 napsal 01.04.15 v 21:37

fajn zrenovovanej stroj, ať dělá radost