renocar_unor

Triumph Tiger 900/885i (2000)

Vlastník nick6
Vloženo 7.10.2013
Aktualizováno 10.3.2022

Tiger je opravdu krásná motorka, je to kus pořádného železa.Pravda je že je trochu
těžší, ale člověk si pomalu zvyká. Je docela vysoká a manipulace na místě stojí trochu sil.Motor je výborný ,podvozek pojme hodně nerovností.Drátěná kola jsou super.

Motorka koupena od soukromá osoba - Koupeno v Kaplici -Jižní Čechy. prodejce byl ochotný a vstřícný,vše jsme prodiskutovali
dobrej chlap.

Yamaha TDM 900: Nenašel jsem za dobré peníze dobrý kus
Honda XL 1000V Varadero: Po shlédnutí a svezení je moc těžkopádná a starší ročníky se mi moc nelíbily.

První dojmy - První dojmy ,překvapilo mě jak je motorka veliká,a hlavně velká nádrž na 24.litrů.První jízda ,motor hodně pružný a silný, až jsem byl překvapený jaký to má zátah.Posezení, musel jsem nastavovat výšku sedla,Brzdy zadní slabší ,přední super. Jinak motorka je stabilní dobře ovladatelná.zatím samé plusy.Na motorku si je potřebné pomalu zvykat aspoň já.Manipulace na místě a rozjezdy do kopce je třeba vypilovat.

Motorku bych doporučil pro - Každému komu se líbí silné,spolehlivé silniční enduro, můj názor, dosáhnou nohama na zem mám 185 cm a je to tak akorát a trocha sily.

Doplňky na motorce - nový kufr 48l

Triumph Tiger jsem chtěl již dříve, Sledoval jsem ho po internetu, studoval články ,plusy nedostatky,fóra atd ale nikdy jsem ho neviděl fyzicky.Je pravda,že jsem si ho
mohl někde prohlédnout, ale nedošlo k tomu.Letos jsem zde objevil inzerát a protože jsem se rozhodl a našetřil peníze tak jsem si ho dodatečně k padesátinám koupil. Žijeme jenom jednou, tak proč ne. K dnešnímu dni mám bohužel najeto pouze asi 300 km, tak asi zatím jen první postřehy.Motorka se na silnici chová stabilně i v zatáčkách,motor -zátah při trochu vyšších otáčkách,jinak ten nástup výkonu je opravdu znát. Zkoušel jsem situace náhlého vynuceného brždění , při použití přední a zadní brzdy dobrý.Pneumatiky, co jsem se díval jsou michelin- nové silniční vzorek.Se spolujezdcem najeto asi 80 km.(manželka se bojí) posezeni a prostor, nohy dobrý,
Jinak není vůbec poznat na výkonu,že jedete ve dvou. Motorka se při jízdě ovládá dobře
při nižší rychlosti a na místě je ta váha prostě znát.Úložný prostor je opravdu malý pod sedlo pouze malá autolekárnička. Spotřebu jsem zatím pořádně neměřil ,tak tu později.Servis pojedu zřejmě na jaře .nechat to prohlédnout a zkontrolovat ventily atd ,Má najeto 50tis. Předchozí majitel žádné problémy neměl ,tak nikde nebyl. Poruchy zatím žádné, jinak mám vyzkoušenu jízdu na štěrku- trochu to plave a na trávě to dost klouže. Více až něco najedu.

ScorpionI
ScorpionI napsal 04.12.16 v 19:40

Mooc hezká šelma!!
Tygr vypadá v každý barvě dost dobře!!!
SUPR!!!

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 07.10.13 v 23:59 10b.

Srdíčko mi nedovolí jinak než 10

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 07.10.13 v 23:58

Gratuluji k parádnímu Triumphu,vítej mezi Anglány Pokukuju po něm taky ať se daří a na jaře se sejdem doufám na Triumph srazu v Olomouci ať slouží a kolama jen dolů !

Sidonius78
Sidonius78 napsal 07.10.13 v 23:50 9b.