renocar_unor

Suzuki GSX 1250 FA (2010)

Vlastník Marty530
Vloženo 3.10.2013
Aktualizováno 29.6.2019

Pohodlná cestovní motorka se sametovým a rozumně silným motorem.

Suzuki GSX 1400: Pro GSX 1250 FA rozhodlo celkově \"cestovnější\" pojetí.

První dojmy - První dojem? Je to prostě Bandita v saku. První dojem asi nenadchne, ale rozhodně neurazí.

Motorku bych doporučil pro - Myslim, že je celkem jasný, komu je motorka určená. Sem přesvědčenej, že si jí nebude kupovat nikdo na rozvážení pizzy, ani nikdo, kdo touží po odřených chráničích kolen. Pro všechny ostatní může být fajn.

Doplňky na motorce - Tři kufry se samolepkou Suzuki, které pochází od výrobců Givi a Kappa. Vrchní kufr sem týden po koupi vyměnil za větší, aby se do něj vešly dvě helmy. Tuningu nefandim, budu rád, když zůstane vše tak, jak je.

Před pár lety jsem měl GSF 600 S, takže sem koukal po něčem silnějším. Sednout na tohle bylo sice jako vrátit se pár let zpátky, ale vůbec mi to nevadilo.

Přijde mi, že svět se dělí na dva tábory. Na příznivce Bandita a odpůrce Bandita. To, co jedni považují za výhody, považují druzí za nevýhody a naopak. První rána do stáje příznivců byl přechod na vodou chlazenej motor, což někteří nesli jen s těžkým srdcem. A když v roce 2010 přišla Suzuki s GSX1250FA, tak tábor příznivců bandita oslabila snad ještě více, protože kapotáž na tak krásnou mašinu přece nepatří. Tak mi najednou připadá, že tuhle motorku nikdo nechce, protože jedni k ní vzhlížejí jako k pokažené klasice a druzí jako ke zbytečně snaze udělat z toho obyčejnýho bandita něco jinýho :o( Nevim, jestli má někdo pravdu a víte co, je mi to jedno.

Když sem se šel na tuhle krásku poprvé podívat, řekl sem si, že se odprostím od všech těch klišé, které kdy na adresu Bandita padli a že na ní budu koukat prostě jako na novej stroj bez historie. A tak sem najednou stál u krásný cestovní motorky, která měla vlastně všechno, co po cestovní motorce v téhle ceně můžu chtít. Dostatečně silnej motor, ABS, prostorný a pohodlný sedlo, tři kufry, držák navigace, zásuvka na 12V, ukazatel zařazený rychlosti a kapotáž, která dobře odvádí svou práci. Moje testovací jízda trvala pět minut a věděl sem, že to je to, co hledám.

Po pár týdnech seznamování můžu spolehlivě konstatovat, že to nebude mašina na každodenní proplejtání městem a už vůbec ne na broušení stupaček někde na okruhu. Nicméně jako cestovní stroj zatím nevidím chybu. Jede příjemně v jednom i ve dvou, poradí si i s horším povrchem našich cest a její provoz a údržba nikoho nezruinuje.

O to víc mne po přečtení všech recenzí a názorů zaráží právě ta předpojatost. Podle prodejů v ČR si nemyslím, že by tolik lidí mělo možnost se na týhle motorce svézt a přesto jí od začátku hodně lidí odsoudilo k záhubě. Myslim, že si to nezasouží.

Další pocity přijdou zase až na jaře, teď už jí jen budu chodit kontrolovat do garáže :o)

Pedl
Pedl napsal 20.05.20 v 12:37 10b.

Černá celokapota je hodně pěkná

Milan1963
Milan1963 napsal 31.03.20 v 15:58 10b.

McPitt
McPitt napsal 28.11.17 v 14:53 10b.

prosím o přidání do skupiny na FCB ( Suzuki GSX 1250FA, GSF 1250SA / S GSF 1250 NA / N ) v případě Vašeho zájmu. děkuji Patrik

Ruslan
Ruslan napsal 14.09.17 v 08:25 10b.

ve všem souhlasím jsem velmi spokojen co se tyče podvozku,motoru a jizdních vlastnosti,přejí mnoho šťastných kiláku v sedle.Za mě jasných 10b. Není Bandit jako Bandit kdo na tom nejel ať nemele blbosti,mám pár zkušenosti s 600-1200 Bandit,takže vím o čem mluvím.Tvou recenzi by si mělo přečíst vice fanoušku Bandit

Chronicles
Chronicles napsal 03.07.17 v 05:36 10b.

Ahoj Moc pěkně napsáno a nafoceno Včera jsem tenhle kousek objevil v inzerci a myslím že mám po několika měsíčním hledání jasno