renocar_unor

Honda CBF 600N (2006)

Vlastník sasos69
Vloženo 3.10.2013
Aktualizováno 9.6.2016

Moja prvá motorka! Prvá láska.

První dojmy - 2010 Posed fantastický. Eufória. Fantastický zvuk. Som sa rozbehol bez zhasnutia motora. 120 km/hod. je neskutočná rýchlosť, vyplašene hľadám brzdu na mieste kde bola v 1987 v autoškole. Na niekoľkokrát otáčam moto na ceste. Konečne som motorkár!!!

Motorku bych doporučil pro - Začiatočník, žena, moto do práce.

Doplňky na motorce - Plexi a topcase Givi

Moto mi nanútil kamoš, lebo už nezniesol ako kvetnato rozprávam o svojom chlapčenskom sne. Povedal, že je to dobrá mašina na učenie a keď sa rozkukám, kúpim si inú.
S moto sme si sadli na prvý pohľad, strieborný naháč, veľa válcov , presne ako som vždy chcel. A potom to začalo. Prvých 130, 160 v tuneli, škola jazdy na moto, 200, 210, prvá pokuta za 200 pri Kežmarku. Fantastický týždeň začiatočníka. za 2 roky som spravil 40 tis. km a motorka bola perfektná vo všetkých smeroch a nič sa jej nedalo vytknúť. Na nič som nemusel myslieť, všetko fungovalo, ja som len hľadel na cestu a do diaľav. Pár krát som to položil v zákrutách na šotoline, pár krízoviek a všetko bolo OK. Najviac som jazdil na otočku do Álp, tak 700 km. Raz som za víken tak bol 3x aj s piatkom. Pár ciest po 2000 km a ostatné väčšinou kolo komína.
A potom som vybehol na Slovakiaring. Tá rýchlosť ma ohromila a na konci dňa, keď ma viezli z okruhu v sanitke, som vytriezvel a chcel niečo iné, rýchlejšie, krajšie, exkluzívnejšie a to bol jej koniec. Hondu som na neurčito dal kamošovi - začiatočníkovi a kruh sa uzavrel.

Je to fantastická moto pre začiatočníka. Ľahko sa ovláda, je obratná, s dobrou jazdeckou pozíciou aj pre nižších, nie je ucukáná, veľmi dobre radí. Má pohodlné sedlo aj pre spolujazdca. Zároveň je ale relatívne silná a rýchla, čo môže nepripraveného prekvapiť.
Zároveň je praktická. Pod sedadlo sa veľa zmestí (kľúče, lekárnička, reťaz, pavúk). Veľa miest pre úchyty batožiny.
V Alpách sa cíti najlepšie, dobre sa na nej cestuje, 160 som dlhodobo držal na diaľniciach a cítil som sa relatívne bezpečný, je to ale naháč...

Riadenie má tendenciu sa zatvárať, brzdy sú trochu mäkké, moto extrémne pri brzdení stvrdne, v extrémoch sa vlní, kmitá. Nemá ukazovateľ zaradenej rýchlosti, má len kontrolku tankovania, chýbal mi pri razantnej jazde antihop. Ale pre nenáročného nemá slabiny.