Honda CB 500X (2013)

Vlastník NeraMys
Vloženo 29.9.2013
Aktualizováno 29.9.2013

Velmi hodná 500, která je dle mě velmi vhodná pro začátečníky a která zvládne ja denní ježdění kolem komína, tak i delší trasy.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - vše dle dohody

Honda NC700X: pro CB500x nakonec rozhodl \"točivější\" motor a také nižší cena
KTM Duke 390: moc se mi líbí, ale po zvážení využití motorky jsem zjistil že je příliš malý, takže by byl problém s ním cestovat (přidělání zavazadel apod.)

První dojmy - Prvním dojmem byla rozhodně snadná ovladatelnost a mrštnost. Velmi rychle jsem si na ní zvyknul.

Motorku bych doporučil pro - myslím, že se jedná o velmi vhodný stroj pro první zkušenosti v jedné stopě

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy oxford

Hledal jsem stroj na přestup ze 125 skůtru, chtěl jsem univerzální motorku, která mi odpustí začátečnické chyby, dovoze mě i někam dál a bude mít rozumné provozní náklady. Po zvážení všech pro a proti mi CB500x vyšla jako nejlepší volba.

Zatím jsem na ní najel pouze lehce přes 300 km, ale dojmy mám pozitivní. Rozhodně to není trhač asfaltu (ale to asi od tohoto objemu nikdo nečeká), ale louda to také není. Vyzdvihl bych perfektní ovladatelnost, vše jde velmi lehce. Vyhovuje mi vzpřímená jízdní pozice a sedlo které neklouže. Líbí se mi charakteristyka motoru, který je velmi pružný. Není problém jet na nízké otáčky, stejně tak ho i točit - v obou případech motor neprotestuje a nevibruje.

Při přechodu ze skůtru mi chybí úložný prostor, ten pod sedlem je tak na lékarničku, vestu a nářadí.

Do budoucna plánuji instalaci bočních kufrů, hlavního stojanu (bohužel není v základní výbavě), blastry a rozhodnuji se mezi padacím rámem a protektory.

Postupem doby zde přidám další postřehy a jak opadne první nadšení tak jistě i první kritiku .

speroure
speroure napsal 08.03.16 v 21:37 10b.

Super stroj, přeji spoustu KM v nové sezoně :)

Denyas
Denyas napsal 21.03.14 v 19:58 10b.

Vidím, že kolega je jak PCXkár tak i Cébečkář

Hodně km v sedle přeji!

Dada11
Dada11 napsal 04.12.13 v 11:55 10b.

To v kombinaci s relativně úzkými pruhy a štíhlé boky, aby se protáhne provoz téměř bez námahy!Mám 1900km,spotřeba 3,8L super :) Osobně bych jí při první příležitosti vyměnil za laděný Akrapovič z nabídky originálního příslušenství.

jezdec74
jezdec74 napsal 30.09.13 v 07:38 10b.

Velmi pěkná motorka. Přeji mnoho šťastných km v sedle.

Geodet
Geodet napsal 30.09.13 v 00:33

Taky jsem jí zkoušel, ale nakonec se rozhodl pro NC700X. Tak jí dobře zajeď.