Honda ST 1300 Pan European (2003)

Vlastník rostislavhorky
Vloženo 26.9.2013
Aktualizováno 17.7.2014

Montáž ukazatele zařazené rychlosti

Vloženo: 12.01.2014, Uskutečněno: 12.01.2014, Stav tachometru: 71504 km, Zhlédnuto: 15x

Pod stromkem jsem našel ukazatel zařezené rychlosti od PZRacing. Musím říct, že z něj mám radost, protože při jízdě jsem pořád řadil 6ku, ale ona tam fakt není. Tak jsem se vrhl na montáž. Na na netu jsem okoukal kam přidělat ukazatel tak aby to nebylo jako pěst na oko. Krabička je docela dost veliká, ale kvuli zachování záruky jsem ji nerozdělával a rozhodl jsem se že ji namontuju do vnitřku přístrojovky. Tak plexi dolů, zrcátka pryč, zadní kryt přístrojovky taky fuč. odpojit připojovací kabel přístrojovky a vyndat celou palubovku i s přístrojovkou až na pár vychytávek to šlo docela dobře. Musím uznat že u Hondy někdo opravdu přemýšlel, páč je to tam fáákt vymyšlený do posledního detailu. Přístrojovku vyšroubovat z palubovky šlo taky hladce. Jenom rozdělat přístrojovku byl oříšek. Tak kdyby to někdo dělal, je potřeba vyšroubovat všechy šrouby po obvodu a taky dva malý u regulátoru sklonu světel a z přední strany je potřeba sundat ovládací kolečko regulátoru sklonu světel. Musí se za to trošku vzít, docela tam drží, ale je tam opravdu jenom naražené . Pak přidělat ukazatel na místo a vyvrtat dírku pro kabel. Pak už jen všechno zase zpět sešroubovat. Zapojení byl pro mě docela oříšek , nikde na netu jsem nenašel označení vodičů vedoucí do přístrojovky (a že jich tam je ) Až přes známé jsem našel správný popis. :
Pro HONDA ST 1300 Pan European r.v. 2003
Otáčky motoru - žlutý kabel se zeleným proužkem.
Rychlost motorky - růžový se zeleným proužkem.
Nápájení kostra (-) - zelený (čistě zelený - je tam spousta zelených s různejma proužkama tečkama tak si na to dejte pozor).
Nápájení (+) - černý s hnědým pruhem.
Tak teď pár vychytávek - připojení ukazatele rychlosti udělejte přes konektor tak aby bylo možné přístrojovku s ukazatelem rychlosti odmontovat a odpojit . Nastavovací kabel kterým lze nastavit podsvícení a kterým se kalibruje ukazatel si vyveďte do zrcátka abyste pak při případné rekalibraci nemuseli rozdělovat celou palubovku. Já jsem si dal do zrcátka spínač a když bude potřeba rekalibrovat ukazatel tak sundám zrcátko a můžu rekalibrovat nebo měnit barvu podsvícení.

tomasheq (0) napsal 06.04.2014 v 15:25

Zajímavé

• Úprava sedla

Tak se na mě dostala řada u p.Horáčka. Předělávka sedla je přesně podle mého přání. Trochu přespádování sedla řidiče a zvýšení sedla spolujezdce. Barevná kobmbinace, černo stříbrná + výšivky stříbrnou nití, vypadá moc do

Vloženo: 29.05.2014
    Uskutečněno: 29.05.2014
  • Jarní Humpolecká vyjížďka

Další srázek motorkářů tentokráte v Humpolci. A taky jsem byl s naší skupinkou v Motorkářském Doupěti http://hotman1.rajce.idnes.cz/140426_motosraz_Humpolec/

Vloženo: 02.05.2014
    Uskutečněno: 26.04.2014
  • Zahájení sezony Třebíč

Tak jsem byl s Panem a batůžkem na vyjížďce na zahajování sezony v Třebíči. V půlce cesty se naše skupina utrhla a zajela do známe Harleys Pub. http://hotman1.rajce.idnes.cz/140419_motosraz_Trebic/

Vloženo: 02.05.2014
    Uskutečněno: 19.04.2014