PROFIL MOTORKY

Kawasaki Z 750S (2005)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Juris666
Vloženo 26.9.2013
Aktualizováno 24.10.2013
Zobrazeno 1 841x
HODNOCENÍ PROFILU OD 3 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.7

Popis motorky


Naprosto luxusní záležitost s neuvěřitelnou ovladatelností. Kdo nevyzkouší, neuvěří :)

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Můžu jen doporučit. Borci jsou ochotní a prodávají stroje vždy ve velmi pěkném stavu. Dostal jsem se k nim na doporučení od známých kteří s nima mají jen kladné zkušenosti. Jsou pružní a vstřícní i při nálezu nějaké závady.

První dojmy - Hned po posazení jsem byl překvapen jak je pohodlná. Po rozjetí se mi na xichtě okamžitě objevil rohlík, protože její ovladatelnost maximálně předčila mé očekávání. Do 4000 je to hodnej beránek, který dokonale poslouchá reakce plynu. od 8000 se probouzí vše co v ní je a dává patřičně vědět že mám pod prdelou 110 koníků! a že to nejsou žádný hajtry do salámu :) Jediné co bych jí vytknul jsou přenášené otřesy do stupaček okolo cca 5000 otáček. Menší zrcátka, které se při vibrací celkem roztřesou a není v nich vidět přesný obraz (na světla aut a spol. to ale stačí bohatě). Ve srovnání se zážitkem z jízdy je to ale málá muška.

Recenze

Tento stoj jsem si vybral pro jeho parádní ovladatelnost a vhledu, který je samozřejmě individuální. Jízda je zážitek jak pro začátečníka, tak pro zkušeného motorkáře. Stačí jen pomyslet a motorka reaguje velmi ochotně při náklonech v zatáčkách. Těžiště má docela dole, takže po pár kilometrech si ji můžete naklápět skoro jako obyčejné kolo :) Motor reaguje perfektně na všechny mé povely. Tato motorka je vhodná i pro méně zkušenější. Do 4000 se chová jak silnější skůtr, takže vás nepotahá ;) Od 4 do 8tis. už člověk ví že nemá pod zadkem nějaký ořezávátko a od 8tis. nahoru je to dravá mrcha, která nedá ani náznakem najevo že by byla utahaná. Maximální rychlost by měla být okolo 250km/h. I nad hranicí 200km/h mi přijde že se tento motor nudí :) Brzdy jsou spolehlivé. Přední brzdí naprosto luxusně, ale zadní by mohla brzdit víc. To se změní když jedou na motorce dva. Trochu nešikovně je řešeno sezení pro spolujezdce který má pořád tendenci sklouzávat na řidiče. Proto nedoporučuji na cestování pro dva s originálním sedlem. Naproti tomu řidič má velice pohodlné posezení a komfort. Úložný prostor pod sedlem je docela malej, ale na peněženku, cigára, foťák, kapesníky, hadru a něco malého to stačí. Trošku vopruz je zámek na sedlo který je umístěný dole a člověk se musí zohnout aby ho nahmatal. Taky sedlo sundat a nasadit je ze začátku boj, ale po pár pokusech člověk najde správný grif. Spotřeba se pohybuje při normální jízdě okolo 5litrů (i méně jak 5) při ostré pak kolem 7litrů/100km. S motorkou se dá vcelku dobře cestovat i na delší vzdálenosti. Po delší jízdě cca 300km, stále necítím únavu. Je to dáno tím pohodlným posazením, které je opravdu překvapivě komfortní. Co k tomu dodat, jsem s ní spokojený a Z750S byla pro mě správná volba.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
vrbap
vrbap napsal 26.09.13 v 15:28

gratuluji k nejlepsi volbe, moc nas tady s ni neni. Vaz si toho, ze neni napadena kutilem... Hodne bezpecnych kilometru

vrbap
vrbap napsal 26.09.13 v 15:28

gratuluji k nejlepsi volbe, moc nas tady s ni neni. Vaz si toho, ze neni napadena kutilem... Hodne bezpecnych kilometru

Fox_cz
Fox_cz napsal 26.09.13 v 11:40 10b.

mám tu samou, přeju hodně kiláků bez nehody a maximálně si jí úžívej, jako já

Více komentářůTOPlist