Triumph Tiger 1050 (2009)

Vlastník strto
Vloženo 22.9.2013
Aktualizováno 22.9.2013

Silniční enduro, a přívlastek silniční je v tomto případě myšlen vážně. Na silnici skvělá, mimo asfalt nevhodná s velikou spotřebu. Koupeno v prosinci roku 2011 v Anglii z "předváděčky". Kilometrickým průběh při koupi: 3200 km.

BMW R 1200 GS Adventure: Neměl jsem vyhraněný názor na mé budoucí cestování.

První dojmy - Klady: specifický a jemný chod tříválce, výška motorky s dobrým rozhledem, jízdní vlastnosti na silnici, přijatelná cena náhradních dílů. Zápory: vysoká spotřeba mimo silnici, slabá servisní síť ve světě.

Motorku bych doporučil pro - Cestování po asfaltu a lehký off-road.

Doplňky na motorce - Montáž doplňků: progresivní přední pružiny, kryt řetězu, rozšíření bočního stojanu, kryt chladiče, kryt motoru, padací rámy, držák navigace - vše Touratech, vyhřívané rukojeti - originál, navigace TomTom, kufry Givi s nosičem.

K dnešnímu dni (22.9.2013) mám na motocyklu mám najeto 27.000 km, jezdím téměř stále ve dvou osobách (s ženou 50 kg) a třemi kufry. Jen minimálně jezdím krátké trasy "okolo komína", většinou jedna trasa nad 4000 km. Málo kdy jezdím na motocyklu sám, proto bych zde těžko hodnotil rozdíl jízdních vlastností sám/ve dvou. Každopádně při jízdě ve dvou jsem s ovladatelností motocyklu velice spokojen.

Pravděpodobně výrobní vadou pístů mi v roce 2012 praskly na obou krajních pístech drážky mezi pístními kroužky. Tlak, který poté šel pod písty, tlačil olej až do vzduchového filtru a do výfuku. Motocykl samozřejmě ztratil výkon, ale i s takovouto závadou dojel až domů (3000 km z Gruzie). Motocykl byl rok po záruce a oprava včetně originálních dílů stála cca. 35.000,-Kč. V době poruchy měl motocykl najeto 12 tisíc kilometrů. V servisu jsem se později dozvěděl, že položka náhradního dílu "píst", byla vyměněna za novou, z čehož se dá domnívat, že původní díl vykazoval nějaký nedostatek.

Motocykl během dvou let motocykl absolvoval cesty do států:
Slovensko 6x, Rumunsko 2x, Polsko 2x, Bulharsko, Turecko, Gruzie, Arménie, Ukrajina, Maďarsko 2x, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Francie, Monako.

danny3716
danny3716 napsal 22.09.13 v 18:51 10b.

Vapadá moooc krásně - gratuluji