Yamaha XVS 650 Dragstar Classic (2000)

Vlastník starosta440
Vloženo 21.9.2013
Aktualizováno 21.9.2013

Testování XVS 650 Dragstar v červnu 2012

První dojmy - Po dlouhé době motorka dle mého oka, ucha i představ. Krásné tvary, chrom, bouchání motoru jak má být. Vítr ve vlasech po tak dlouhé době.

Na někoho takové touhy přicházejí po dříve a na někoho až později. Pořízení motorky je v každé době náročné a v této ještě nějak trochu více.
Každý z nás začínal ve svých 13 letech u nějakého "kozího dechu". Je jedno či to byl Stadion, pařez, Mustang a nebo 20 či 21. Prostě vůně benzínu.
Pak začalo auto a rodina, korunky nejsou a řeší se jiné věci. Čas utíká a děti rostou. Korunky stále nejsou, ale ta touha se vrátit za řídítka je silnější a silnější... Okecávám jiné věci než bych měl a tak se vrátím k XVS 650 DragStar.

První okamžiky super, otevřený výfuky dali o mě na silnici vědět, žádné agresivní rány, ale snesitelné bouchání. Vzít za plyna ucítit tah motoru bylo fajn. Po čase to člověka přestane bavit a začne jezdit s rozumem a užívat si jiné věci. Na této motce jsem najel cca 500 km. Za těchto pár kiláků jsem však poznal, že to není ono a bude to chtít něco silnějšího. Je spousty názorů, že se člověk pár let musí vyblbnout na slabé, aby pak koupil silnou, ale já to vidím tak, že chci koupit jednu motorku a prožít s ní zbytek života. Nechci se loučit a říkat jí, byla jsi fajn, ale teď chci jinou...

Závěrem: skvěle ovladatelná, malá spotřeba (na to se moc nehraje), horší brzdy, chybí plotny, ideální přepravní rychlost 80 km/hod. Více umí, ale nesluší jí vibrace. Do kopce trochu dýchavičná. myslel jsem si, že na ježdění okolo baráku by to šlo, ale asi bych ji měl jednu sezonu a koukal bych na silnější.

Rebel.no.1
Rebel.no.1 napsal 30.04.20 v 01:08 10b.

pavsa66
pavsa66 napsal 08.08.14 v 11:02 10b.

Moc pěkný Dragoušek gratulace

Boža
Boža napsal 22.09.13 v 19:57 10b.

Nádhera za 10 bodů