Aprilia RST 1000 Futura (2002)

Vlastník LADIS007
Vloženo 19.9.2013
Aktualizováno 30.7.2014

Už je pryč. Byla to bombová mašina. Vybíral jsem úplně jiné kategorie motorek, nakonec jak to tak bývá mě chytla tato Aprilka. Vždy jsem se Italských strojů bál (hlavně Cagiva a Aprilia) z důvodu kvality zpracování, dnes po jedné sezoně musím uznat, že ve

První dojmy - První dojmy?? Byl jsem ji koupit večír, takže domů jsem jel až v noci. Upřímně mi hodně sedla hned po prvních kilometrech - nejvéc jsem se do helmy musel doslova smát, když jsem vyjel mimo město, takto osvětlenou silnici jsem do té doby zažil pouze v autě - doslova jsem se chechtal do helmy, že konečně v noci něco vidím.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenější jezdci a ideálně vyšší postavy, protože moc podobných velkých motorek není.

Doplňky na motorce - Centrální stojan
Alarm
12V zásuvka
3 kufry

Finálním rozhodnutím pro koupi tohoto stroje byla cena, jelikož těsně před koupí byly důležitější výdaje, ale již před několika lety mě chytl design této mašiny. Jsem především cestovatel a měřím 188cm, takže ideální stroj.

Dvouvál mě fakt dostal a nemohu se ho nabažit. Co se Ovládání týče, tak těžiště je trošku výše a celou sezonu jsem si zvykal - do zatáčky tomu usíte malinko pmoci a pak už to jde zase až moc rychle samo - funguje to především při ostřejší jízdě, tam vám to nepřijde, při kochačkách mi připadá ovládání složitější. V levotočivých zatáčkách brzy náklon brzdí nášlap centrálního stojanu stojan.

Co se týče zátahu není rozdíl mezi jízdou sólo a dvěma s plnou polní. Motor od 4tis perfektní, 2,5-4 tis velmi dobrý cestovní komfort, pod 2,5 dost ucukaný a s tím je problém při popojíždění v zácpě.

Posaz naprosto dokonalý, při svých 188cm není moc motorek, kde mám ještě kolem sebe hafo prostoru...

Jinak spolehlivost perfektní, moto má kovovou rychlospojku benzínu, do elektriky mimo přidání alarmu a zásuvky nijak více vrtáno nebylo. Tam je jediným mínusem, že pokud netočíte 4tis otáček a více, je dobíjení slabší, ale žádná tragédie. Prostě tohle moto má jediné 2 vady - rychlospojku a dobíjení. Jednu mám vyřešenou, druhá se zatím ne_ere

Ted je zase na prodej, abych příští rok konečně zkusil ten funbike (asi KTM 990), ale pokud se neprodá, tak si ji nechám, dal jsem do ní po koupi dost peněz (servis, výměna všech náplní, v září řetězovka a gumy) a vůbec je nevyužil...

Lubos92
Lubos92 napsal 04.11.13 v 21:28

Pěkná motorka .

strakon
strakon napsal 20.09.13 v 01:03

Krasavec A na Cagivu mi nešahej, já jsem s ní spokojenej