Kymco Grand Dink 125 (2012)

Vlastník Beruška170
Vloženo 12.9.2013
Aktualizováno 16.10.2013

Naprosto bombastický vzhled, který nás zcela uchvátil - ve skutečnosti se nám mnohem víc líbí než na prezentačních fotkách Kymca. Stále jsme jen vzdychali - To je nádhera! Tohoto skútra si manžel pořizoval sobě na míru. 187cm

Motorka koupena od 1.majitele - seriózní zapálený majitel - ladič.

Kymco Downtown 125: Píšu za manžela: dlouho manžel váhal mezi townem a dinkem. Downtownem si však stále nebyl jistý. Šlo víceméně o design (ostré rysy) a taky o cenu. Nový Dink je přece jen o dvacku levnější.

První dojmy - Dlouho můj muž nemohl uvěřit, že tento skútr v perfektním stavu (najeto jen 980km), je opravdu jeho. Odvážel si ho domů s nepopsatelnými dojmy. Šťastnej ! Konečně má pořádného a jenom svého skútra. Oproti mému MovieS 125i , kterého jsme zakoupili u dealera, se jedná o chlapácký, komfortní skútr.

Motorku bych doporučil pro - New GrandDink je spíše srdeční záležitost - na trhu je tolik motorek a skútrů! Nám se prostě líbí a manželovi plně vyhovuje. Má kam složit nohy a vůbec celé své tělo. Nepřipadá si jak vosa na bonbóně. Velkým chlapům můžeme jen doporučit. PS: Skútr je opravdu tichý !

Doplňky na motorce - kufr Givi, sportovní variátor Malossi - po 1.majiteli - Dink byl dokonale vyladěný, pak ho majitel prodal, nám. To je pech-štěstí! :)

Tak v této sekci to bude horší, protože na motorce/skútru nejezdím já, ale manžel. První, co mi řekl bylo, že si chvilku zvykal, že nemá tolik natažené ruce k řidítkám, jako na Múvíkovi. Posed je zkrátka naprosto komfortní. Když jsem si za manžela sedla já, zůstal mezi mnou a manželem asi "půlmetrový" prostor, což mě zaskočilo. Na Múvíkovi jsem k němu byla - ne že by mi to vadilo :) - hezky přitisknutá a nikde na mě nefoukalo. Viz.moje fotky u MovieS 125i.
Po kratičké projížďce ve dvou, jsem opět jen zavzdychala a nezmohla se na slovo. Luxusní pojezd. Na silnici je Dink jako plovoucí parník, u kterého vůbec nechápete, kde má schovanou tu svou 164 kilo těžkou váhu. Jeli jsme z kopečka i do kopečka a "loď" plula jako nic. Na silnici krásně drží stopu - to bude asi tím, že je dlouhý a "nízký" ) Hrboly skoro necítíte. Brzdy si manžel nemůže vynachválit. Dvě kotoučovky. Lehký stisk a "stojí na místě".
Zdálo se nám, že to trvá věčnost, ale nakonec jsme společně vyrazili na naši touženou dovolenou. (tři dny, kluka hlídala babi)
Všechno bylo dokonalé: počasí - žádné vedro, žádný déšť, na silnicích celkem klid. A pak se to stalo - při jedné krátké přestávce. Zatímco já jsem se slunila na loučce a manžel hledal něco v batohu ozvala se zničeho nic dutá výrazná rána. Když jsem se ohlédla, motorka ležela na zemi. Náš skoronový Dink. Manžel zbledl, chvíli jsme jen zírali. Pak jsme teprve začli reagovat, motorku postavili, obíhali kolem ... a ... NIC. Nic prasklého, dobrý, neměl ani škrábanec, kromě výfuku. Ten to lehce odnesl. Ale jen velmi nepatrně. Proč skútr spadl, jsme nevěděli. Možná nárazový větřík, stojan podklouzl a skútr se svalil na opačnou stranu než byl nakloněný. Záhada.
Zážitek, na který jsme chtěli hodně rychle zapomenout.
Každopádně, Dink (Dinoušek) slouží dobře a touto volbou jsme nadšení. Na dovolené jsme totiž potkali konkurenčního a dlouho zvažovaného Downtowna v bílém provedení. Jediný rozdíl, tedy kromě designu, jsem viděla v šířce. Town byl prostě širší, vpředu i vzadu. Nijak výrazně mě však neoslnil. O to víc si vážím Dinka a naší trefy do černého.

Nějaké nedostatky? Ano, bohužel na jeden docela praktický nedostatek jsme narazili. Dink totiž nemá příliš hluboký úložní prostor pod sedlem. Přilbu tam nedáte ani náhodou. Stan a karimatku, včetně nějaké mikiny jsem vezla já. Manžel si dal do úložáku jen nářadí (naštěstí ho nepotřeboval )) a nějaké to oblečení. Spacák a karimatku měl v kufru.

PS: s tou přilbou to musím trochu opravit. Omluva výrobci Kymco: přilbu tam samozřejmě dáte - ve víku je dokonce vyklenutí pro přilbu. Ale můj muž má prostě mozkovnu XXXL nebo tak nějak. Tož pod sedlo přilbu nedává. Každopádně, buď přilba menší a už nicmoc dalšího. Nebo přilbu do kufru a pod sedlo třeba nářadí nebo tak něco.

Beruška170
Beruška170 napsal 10.07.17 v 19:28

achjo,prodáváme ho - stárneme a tak manžel už na něm nejezdí, kvůli bezpečnosti a rodině. Na silnicích do roka vřava-plno aut. Ale najel na něm plných 9tis.km. Slušný. Snad si ho někdo ještě užije plnými doušky. Beruška.

kacak30
kacak30 napsal 03.05.14 v 09:50

zdravím,mam dotaz,kolik už mate najeto a jestli byla nějaka zavada? Dik Petr

Michal.72 napsal 03.10.13 v 18:26

Super recenze, jako kniha jsem nadšen Děkuji a přeji tisíce šťastných km

Michal.72
Michal.72 napsal 03.10.13 v 18:26 10b.

Michal.72 napsal 03.10.13 v 18:25

Super recenze, jako kniha jsem nadšen Děkuji a přeji tisíce šťastných km