Ural Ranger 750 (2005)

Vlastník VikiBrno
Vloženo 7.9.2013
Aktualizováno 8.4.2023

350 kg kvalitních lešenářských trubek s nepříliš výkonnými brzdami činí jízdu na tomto stroji neopakovatelným zážitkem :)

První dojmy - Tenhle stroj splnil moje očekávání, nechtěl jsem žádnou nablýskanou krasavici, ale jednoduchou mašinu která projede všude. A musím říct že to tak skutečně je. Prvních 600 km z Brna na Vysočinu a do České Kanady jsem jel po silnicích i terénem, přes pole a lesy, brodil potoky a nikde mě nenechal :)

Doplňky na motorce - Zásuvka s USB a voltmetrem, držák navigace (telefonu)

Vybral jsem si ho pro jednoduchost a možnost se v něm "rejpat"
Dojmy s prvních jízd jsou skvělé, sajda je prostě opravdu úplně něco jinýho než sólo motorka a i když se s ní člověk v zatáčkách víc nadře tak to stojí za to :)
Každopádně by snesl silnější brzdy - což je už dnes u nových modelů zajičtěno kotoučovou brzdou Brembo, já mám ještě bubny (a bohužel trochu šišatý), ale nic co by se s trochou předvídavosti nedalo zvládnout. Optimální rychlost jak jsem zjistil je tak 80-90 km/h.
Do budoucna plánuju moto vzhledově trošku zcivilnit a upravit na delší cesty (zásuvka, GPS, nosiče, kufry).
Chtěl bych s ní vyrazit za kamarádem do Bruselu a později za druhým na Ukrajinu. Takže musím vychytat mouchy, kterých doufám moc nebude :)
Ale uvidíme přeci jen je to ruská práce takže takové dodo.
Tak na mašině jsem trošku zapracoval a po odstranění "drobných" závad už jen provádím běžnou uralí údržbu :) Jinak to chodí v pohodě, bez problémů se dá cestovat 500 - 600 km za den. roční nájezd cca 5000 km. Výhoda je že můžete vozit děcka a vůbec vše co narvete do sajdy. Tomuhle stroji je úplně putna jestli jedete po dálnici nebo po poli. Spotřeba cca 6-7 L / 100.

SlimM
SlimM napsal 20.06.18 v 07:08

Opravdová krasavice .

SlimM
SlimM napsal 20.06.18 v 07:04 10b.

Opravdová krasavice .

Samarak
Samarak napsal 19.06.18 v 23:03 10b.

Naprostá pecka!!!

Bajz0
Bajz0 napsal 15.05.18 v 15:20 10b.

guzzi.fox
guzzi.fox napsal 13.01.18 v 12:25 9b.