BMW K 1300 GT (2009)

Vlastník Peťosák
Vloženo 5.9.2013
Aktualizováno 5.9.2013

Hodně silná, výborně vybavená, perfektně ovladatelná.

Motorka koupena od FIRMA:Stratos Auto (Prosek) - Výborné

BMW R 1200 RT: Nějak mi ten boxer k cesťáku neseděl. V zrcátkách jsem toho taky moc neviděl....

První dojmy - Velká změna oproti mé R1200GS. Zvykáme si na sebe. Musel jsem si zvednout řidítka. Tempomat je skvělá věc na moji brňavku v pravém zápěstí.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně cestovatel na dlouhé tratě, který má trochu sportovní duši.

Doplňky na motorce - Nic. Chtěl bych dokoupit topcase. No až na něj budou chechtáky.

2 roky jsem jezdil R1200GS. Byl jsem moc spokojený. Ale říkal jsem si, že v terénu mi to nejde a na dálnicích bych chtěl zase něco pohodlnějšího. Taky trochu koníků navíc by se hodilo. No od BMW jsem nechtěl jít kvůli technickým vychytávkám, takže mi ve výběru zůstali stroje R1200RT a K1300GT. Po přečtení tuny článků jak je jaká motorka dobrá/špatná jsem usoudil, že pro mě bude nejlepší to RT. Potkal jsem člověka, který ji zrovna v mém okolí prodával. Udělali jsme si vyjížďku a zpět mě nechal řídit. Byl to zvláštní pocit. Perfektní ochrana před větrem, výborný tempomat, motor pružnější než na GS, ale také problematická zrcátka a snesl bych trochu víc výkonu. Takže jsem si řekl, že zkusím GT. Našel jsem inzeráty a na 2 se svezl. Hned ta první mě uchvátila. Bylo to zase něco úplně jiného. Ohromná síla. Motor jak elektromotor. Prostě jsem se z bazaru rozjel tak jako jsem zvyklý na GS a koukám, že tam mám 140km/h a vůbec mi to nepřijde. Chvíli jsem si hrál s tempomatem, s ESA a dalšími hračičkami. Pak jsem přijel do obce a byl jsem překvapen, že nemusím řadit. To mě dostalo. Měl jsem za 4 pěkně jsem si proplul vesnicí. Na GS jsem musel řadit mezi 2 a 3. Bylo rozhodnuto. Zkusím K1300GT.
Dokonce mi v tom bazaru nabídli moje GS nechat protiúčtem. To byla skvělá správa. Cena byla pro mne výhodná a tak jsem začal organizovat výměnu. Náhle jsem zahlédl jinou o trochu lépe vybavenou, ale hlavně o skoro o 40.000km méně jetou u autorizovaného prodejce BMW. Těch 8.000,- rozdíl mě ukecalo. Sice mám teď 2 motorky a musím se svého GS rychle zbavit, ale věřím, že jsem vybral lépe.