Yamaha TMAX (2013)

Vlastník Ferry13
Vloženo 3.9.2013
Aktualizováno 2.10.2015

Do Black Maxe jsem se zamiloval na první pohled,ale cenovka mě donutila o tom přemýšlet 3 měsíce.

Motorka koupena od FIRMA:Y Moto Praha (Praha 4-Braník) - dá se

První dojmy - První dojmy lehce kalilo pouze počasí,jelikož na cestě z Prahy do Ostravy celkem podstatnou část pršelo a tak to nebylo ono.Navíc nové gumy chtějí ojet a rozhodně jsem nestál o žádnou nehodu ani náhodu.Takže první dojmy byly velice opatrné.Ale na druhé straně je to krasavice.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :o)))

Doplňky na motorce - 8.9.2013 Namontován kufr a navigace Garmin Zumo 660.
11.9.2013 Gripy Rizoma
Podzim 2013-Zbytek na řídítkách od Rizomy-závažíčka,páčky,ruční brzda,krytky kapalin.
Něco od asijských soudruhů-zadní stupačky,ochranné kryty deklů motoru,kryt na řemenici zadního kola,šroub oleje.
Od italských soudruhů-silencer koncovky výfuku.
Plexi Puig tmavé.
1.2.2014-Zásuvka pod sedlo a vývod pro nabíječku Optimate.

Jak jsem psal výše,do edice Black Max jsem se zamiloval na první pohled.Jsem zblázněný do kombinace černá-zlatá už od dob Lotuse JPS.
Maxíka jsem zakoupil před necelým týdnem a včera jsem již absolvoval garančku po 1000km takže je čas na první pocity a srovnání.
Před tím než jsem si pořídil T-Maxe jsem na jaře zakoupil X-Max 250,tak budu srovnávat pouze s tímto strojem.Vím že je to jiná kategorie,ale nemám zkušenosti s jiným strojem ze stejného ranku.
Takže když začnu třeba klady-pochopitelně vypadá líp,je silnější,lépe drží stopu,má dobré brzdy včetně ABS,přehlednou přístrojovku na které se neztácejí informace ani na přímém slunci.
A trochu záporů-oproti X-maxu má podstatně méně odkládacích prostor,takže kufr je takřka nutnost.A taky mě mrzí,že nad zadním kolem není ani kousek blatníku,takže když jsem jel v dešti byla zadní (boční) kapotáž zachlustaná jak jetel.
Na více postřehů je ještě brzy,takže prozatím jen toto.
26.12.2014
Takže jelikož dnes ráno poprvé sněží,je načase zhodnotit sezónu.Kde začít?Možná tím,že ta letošní,vzhledem k zimě jaká byla,plynule navázala na loňskou.Takže jsme prakticky nezimovali.V součastné době je najeto cca 13 000 km,závady 0,teď v listopadu jsem vyměnil pneu (cca 12 500 km)dal jsem opět Bridžky Battlax,stejné jak prvomontáž.Byl jsem s nimi spokojen,tak proč ne.Projeli jsme se x-krát Slovenskem,několikrát Polskem,navštívili jsme Alpy (rakouské i italské) a nepočítaně výjezdů po naší krajině.
Takže je čas hodnotit stroj.Maxík nezklamal,je to asi mezi skůtry špička(za kterou si Yamaha nechá sakra dobře zaplatit),jízda jakoukoliv rychlostí je ryzí potěšení.Je to absolutně nezáludný stroj na kterém není problém jet městem 40 a stejně dobře dálnici 140.Tím,že se Yamaze povedlo,aby byl T-Max kompromisem mezi skůtrem a motorkou(podvozkově) tak i sportovnější jízda není velký problém.A hlavně ,,dylyna´´jako já ocení,že se mi při otočení heftu naplno nestaví na zadní :)
Prostě shrnuto-pro mě-když maxík,tak T-Max :)

14.1.2015
Tak jsem vykonal poslední rozlučkovou jízdu.Dnes jsem maxíka odvezl do Yamahy na prodej.Bohužel osudným se mu staly vánoční svátky,kde mezi řízky a bramborovým salátem vzklíčila myšlenka na změnu stroje.Doufám,že budoucí majitel s ním bude stejně spokojen jako já.

2,10,2015
Dnes Maxík odjel s novým majitelem směr Brno.Zamáčl jsem naposledy slzu a přeji ať ještě dlouho slouží.

skywalker.L
skywalker.L napsal 11.02.14 v 22:03 10b.

Tmax je kult! Třeba se někde potkáme

dukon
dukon napsal 07.01.14 v 18:54

Co ti napsat -tož ať slůží.Přidej poslední foto ať se můžem kochat.

amaize
amaize napsal 29.11.13 v 18:56

párádní Black Max , sic teď pod plachtou , ale na jaře to rozjedem doufám , že se už taky těšíš se , a těšit se budem ještě dlouho

K0LL
K0LL napsal 09.09.13 v 20:18

Very nice. Už se těším na další postřehy. Příští rok to vidím na maxe čtyřstovku :)

pelito
pelito napsal 08.09.13 v 20:12 10b.

pěkná