Yamaha SR 125 (2000)

Vlastník Atari88
Vloženo 31.8.2013
Aktualizováno 1.3.2017

Výcvikový motocykl. Malá 125ka, jízdní vlastnosti odpovídající typu motocyklu.

Yamaha YBR 125: důvod neuveden
Suzuki VZ 125 Marauder: důvod neuveden
Honda CA 125 Rebel: důvod neuveden

První dojmy - První svezení mi přišlo hrozně nezvyklé. Motocykl je velice lehký a obratný. Na popojíždění po městě skvělý stroj. Vzhledem k výkonu není motocykl zrovna vhodný na dlouhé cestování.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci a hodně klidní jezdci

Motocykl jsem zakoupil v dubnu 2013 za slušnou cenu. Motocykl byl v horším technickém stavu, ale úplná tragédie to nebyla. Motocykl byl zakoupen jako výcvikový pro potřeby autoškoly. Motocykl má najeto téměř 50 000km, používal se k výcviku již od zakoupení. Autoškola na motocyklu zanechala své a předchozí majitel si s tím moc hlavu nelámal.

Z prvních jízdních dojmů vyzdvihnu úžasnou ovladatelnost, příjemný posez a dobrou spotřebu, která se pohybuje kolem 3,2 - 3,5 litru/100 km. Motocykl občas používám k dojíždění do práce, cca. 50 km denně. Žádná divočina se pochopitelně neodehrává, žádnou akcelaraci supersportu samozřejmě očekávat nelze. Předjíždět se taky dá, nicméně člověk musí počítat s tím, aby měl dostatečný prostor.

Vyzdvihnout ovšem nemohu brzdy. Motocykl brzdí pomálu a je nutné používání i zadní brzdy, ale dá se na to zvyknout. Horší pochopitelně je, pokud se na motocyklu jede ve dvou, což v případě výcvikového motocyklu je velmi častou záležitostí, je třeba s tím počítat a nechávat si dostatečný odstup.

V tomto roce po koupi vyměněna brzdová zlomená a spojková nalomená
páčka (700 ,- Kč), přední pneumatika - Pirelli City Demon (900 ,- Kč). Po odježdění letošních výcviků přijde na řadu minimálně generálka předních vidlic (kontrola, kapalina a gufera) a přední destičky.

Celkově jsem spokojen se spolehlivostí a spotřebou.

donyFZ8
donyFZ8 napsal 15.10.13 v 20:32 10b.

super stroj pro výcvik

jackm napsal 31.08.13 v 20:18

a já jí nemohl najít nikde na netu, když jsem na ní jezdil v autoškole a on je to model SR, nejezdila špatně

jackm napsal 31.08.13 v 20:18

jackm napsal 31.08.13 v 20:17