ČZ 175/450 (1964)

Vlastník agadirCZ44
Vloženo 30.8.2013
Aktualizováno 27.9.2019

krásný zvuk blafající Čezety , projížďky po silnicích 3 třídy v parných létech :)

ČZ 125/453: slabý výkon

První dojmy - první dojmy ? :D když jsem jí viděl zaházenou nepořádkem v té kůlně říkal jsem si proboha to bude práce, ale pak když jsme ty věci sundali ,tak byla překvapivě dosti málo porušená a hlavně komplet z origo díly, všemi :)

Motorku bych doporučil pro - lidi co ví jak se o takový stroj starat (občas někomu něco zpravuji a nestačím se divit co za humusárny na těch motorkách někdy dokázali lidi vyrobit)

Doplňky na motorce - Vše origo krom předního blatníku, rozety,zadního kola (vše z jawy 250/559) původní rozeta a unašeč mi přišel strašně poddimenzovaný a po 30 000 km už byl na výměnu tak jsem použil lepší z Jawy.

Tenhle stroj jsem si nevybral vlastně já ale osud, já jen chtěl motorku do 175ccm a měla to být Panelka nebo Kývačka a tahle byla za levno a v dobrém stavu. :)

S motorkou jezdím denně i v zimě pokud je venku nad nulou (za 6 let 81 000 km ) průběžně dělám generálky jednou za dva roky (motor,tlumiče,prostě vše co se hýbe a točí :) ). Když se o motorku člověk stará tak dokáže být velmi spolehlivá...Je to takový miláček :) jízdní vlastnosti snad popisovat nemusím, ty jsou v všech takovýchto strojů stejné. Takže ve zkratce, nebrzdí ale přibržďuje, do zatáček se kroutí jak had, výkonu moc nepobrala ale stačí to. Mohl bych si koupit novou motorku ale tohle je prostě srdcovka a dnes už i pěkné retro :)

Tuto motorku musí mít člověk rád a neporovnávat jí s novými stroji, protože by po měsíci byla prodána jako ničitel volného času :)

68732
68732 napsal 28.04.18 v 21:35 8b.

co furt s tím unačečem děláte za paniku, pokud máte vykvedlané nýty v hliníku tak problém je někde jinde. Nýty se montovaly za tepla a po vychladnutí se jejich smrštěním unašeč dostatečně stáhne k bubnu. Vždyť stejný systém mají daleko těžší 354 a 353. Hlava nýtu není nikdy do bubnu a střih ocelového nýtu 5 nebo 6mm bych chtěl teda vidět na vlastní bulvy.

agadirCZ44
agadirCZ44 napsal 10.11.17 v 19:05

U nás na Ostravsku je ještě jedna červená a dvě černé co občas potkávám na srazech...no ten unašeč... je nanýtovaný na hliníkovém kole 5ti (myslím) nýty a ty už to namáhání nevydržely ,jeden vyletěl přímo na stranu k brzdě a bloknul mi kolo při 80ti km/h a to byla parádní plochá dráha najednou v zatáčce..takže jsem se s ním s láskou loučil

xxx6
xxx6 napsal 10.11.17 v 17:13 9b.

můj stejně starý syn de luxe chystá k renovaci. Co jezdíme po srazech na 475 a 354 léta jsem žádnou z řady de luxe nepotkal. Ten unašeč je dobře dimenzovaný obava a panika je zbytečná.

Hery22
Hery22 napsal 22.10.17 v 17:44 10b.

Fajny stroj a parada co stim mas projete

pp377
pp377 napsal 21.09.15 v 19:17 10b.

Prima stroj, ať Ti jezdí. Za mě 10b.