renocar_unor

BMC Moto 50 QT-26 (2009)

Vlastník JanáCZek
Vloženo 29.8.2013
Aktualizováno 19.3.2014

Čínská 50 4t 2,2kw, najeto 8250km. Na první rok ježdění bude bohatě stačit, hlavně ve městě. Příští rok bude 125, nejspíše Yamaha XT 125 X ...

První dojmy - Svižná akcelerace, špatně slícované plasty, pěkný zvuk výfuku

Motorku bych doporučil pro - Po mých zkušenostech doporučuju si počkat do 16-ti ;)

Doplňky na motorce - Top box, další úpravy neplánuju, taky byl už od předchozího majitele odřezán drát od CDI pro omezení otáček

Po první jízdě si myslím, že jede velmi slušně pro mé potřeby. Bydlím v kopcích ale skútr do nich docela pěkně táhne. Nepotřebuji jezdit rychle jak blázen, proto volím objem 50 a 125ccm. Na 12" kolách to na kachličkách pěkně drncá. Modlil jsem se aby se skútr nerozpadl :) . Ale také svižně mění směr, díky čemuž můžu kličkovat kolem děr v silnici. A že jich je u nás požehnaně. Do podsedlového prostoru se vejde otevřená přilba. Mám ještě top box na svoji integrálku. Nádrž pojme 3l. Spotřebu jsem ještě neměřil ale budu pomocí stránky http://www.spritmon...n/detail/592866.html .

30.8.2013: Dnes jsem se vydal na první vyjížďku mimo město. Vybral jsem si trasu kde nebude jezdit moc aut. Předtím jsem ještě vzal benzín za 74kč plnou nádrž :). Podařilo se mi vytočit ručičku tachometru až na 65km/h při zálehu. Zdá se mi to dostačující. Akorát mi hodně foukalo na ruce a na žebra (taky bylo kolem 15°C).
Na druhé vyjížďce se ukázalo, že skútr jede slušně i ve dvou i do kopce což jsem skutečně nečekal :). Totální denní vzdálenost: 25km.

1.10.2013: Tak včera jsem byl znovu tankovat. Vzal jsem benzínu za 50kč a kontrolka paliva ukazuje zase plno :). Naměřená spotřeba 2,02/100km ale bude trochu větší kvůli nepřesnosti tachometru. Jinak na skútru jezdím skoro každý den do školy i v 6°C :).
Ujetá vzdálenost od 1. tankování: 69km

19.10.2013: Dneska byla vyjížďka s kamarádem na 125 asi 10km. Zima byla a protivítr taky. Kde normálně jezdím tak 50km/h jsem měl problém udržet 40km/h :). Před tím jsem bral benzín za 74kč plnou a spotřeba se pohybuje kolem 2,8l na 100.
Ujetá vzdálenost od 2. tankování: 55km

Celkem najeto: 149km