Yamaha Majesty 180 (2004)

Vlastník AfBu
Vloženo 28.8.2013
Aktualizováno 28.8.2013

Výborný skůtr, silný (2 dospělí, žádný problém) a rychlý, lehce ovladatelný, velmi spolehlivý.

První dojmy - Mezi první dojmy určitě patří zvukový projev, který mi tenkrát přišel vyloženě dospělácký - tedy na skůtr. Výkon bylo něco co mě také uchvátilo, stačilo zatáhnout za plyn a dřív, než by jste v autě zařadily, byl už z křižovatky pryč. Jedinou nevýhodou zůstávají malá kola, každá díra je zlo, ale to už je úděl skůtristy :D

Hledal jsem rozumnou a skladnou motorku, která mě levně a rychle dopraví do práce, na drobné nákupy a za výlety do blízkého okolí, až na malá kola, kvůli kterým nebyly delší cesty zrovna růžové velmi dobrý stroj.

Najezdil jsem na něm přes 5 tisíc kiláčků a byly to kiláčky více méně bezproblémové, přiměřeně silný jednoválec utáhne bez problémů dva lidi a když po něm nechcete extrémní zrychlení zvládne s nima stejnou rychlost jako nenaložený.

Brzdy jsou překvapivě ostré, motor rozumě silný, dojem z jízdy je dobrý, super na kličkování provozem, i když chápu, že s padesátkou co váží o 70kg míň by to bylo o něco snažší.

Na delší cesty se použít dal, ale nebylo to zrovna pohodlné, nicméňe dalo se. Nejdelší absolvovaná cesta v kuse cca 120km (Liberec - Praha).