BMW R 1100 GS (1997)

Vlastník lupo01
Vloženo 27.8.2013
Aktualizováno 4.6.2014

Moje druhá velká mašina, koupená na jaře 2010 hlavně proto, že chtít se v Česku dostávat i do hor a na zajímavá a hezká místa zároveň znamená muset jezdit i po špatných cestách - a na těch jsem nechtěl rozbíjet choppera.

První dojmy - S mojí R1100GS jsme se skamarádili už v bazaru, ještě než jsem ji koupil. Jízda je od začátku bezproblémová a pohodová. Dobrý záběr, slušné brzdy, dobré pérování, se systémy telelever a paralever jsem spokojený. Chvilku jsem si po Hondě zvykal na systém ovládání blinkrů, ale poddalo se to celkem rychle.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, tři originál BMW kufry Touring, padací rám, zásuvka 12V na řídítkách

Výběr právě GS byl pro mě celkem jednoduchý a logický:
1) Chci cestovní enduro
2) Musí to mít kardan stejně jako měla Magna
3) Jsem zatížený na značku BMW
Tím bylo jasně zamířeno na BMW řady R1xxxGS
Z výběru R1100GS, R1150GS a R1200GS mi můj dvorní servisman kvůli opravitelnosti a taky vzhledem k tomu, kolik najezdím, doporučil koupit R1100GS.
Ta 1100, na kterou jsem narazil, byla v solidním stavu za solidní cenu a vybavena všemi třemi originál Touring kufry a vyhřívanými hefty.
No nekupte to!
Po koupi proběhla důkladná zdravotní prohlídka, doplnil se padací rám - ten doporučuji, už se párkrát hodil - a od té doby už se jenom jezdí.

Od jara 2010 do srpna 2013 jsme spolu najeli necelých 9.000 km. Jízda je pohodová, výkon motoru mi dostačuje. Motor je trochu hlučnější při 3. rychlostním stupni, ale žádná hrůza. Ovladatelnost za jízdy je výborná, o dost horší je to s ovládáním na místě - váha a výška motorky dělá svoje. Zatížená spolujezdcem nebo kufry sedí na silnici lépe než nalehko jen s jezdcem, to pak ráda malinko poskakuje - ale možná by to spravilo lépe nastavit tlumiče. Úložný prostor v origo kufrech je pro mě dostačující pro týdenní výlet v tuzemsku, na delší cesty by to samozřejmě chtělo něco většího, ale zatím nemám potřebu této investice. Systém uchycení origo kufrů je fantastický - jedno otočení klíčem a je hotovo.
Poruchy jsem zatím žádné neměl, jednalo se vždy spíš o věci dané věkem a opotřebením mašiny.
Obuté mám vpředu i vzadu pneu Metzeler Tourance, zatím spokojenost.

ladyss
ladyss napsal 19.05.16 v 21:27 10b.

To musí být super poježdění , přeju hodně pohodových kilometrů v sedle .

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 08.06.14 v 12:03 10b.

Woky
Woky napsal 28.04.14 v 14:52 10b.

pěkná mašina

ZRX
ZRX napsal 27.08.13 v 20:44 10b.

No jo v Mnichově je asi slušnej oddíl 10.b